Okuma Süresi
1 dakika

Türkiye’nin öncü teknoloji dağıtım şirketi Bilkom, 2023 yılı finansal sonuçlarını ve 2024 hedeflerini kamuoyu ile paylaştı. Şirketin Genel Müdürü Fikret Ballıkaya’nın verdiği bilgilere göre, Bilkom son beş yılda TL bazında on kat, ABD doları bazında ise iki kat büyüme kaydetti.

Bu başarıyı “sürdürülebilir karlı büyüme” hedefine bağlayan Ballıkaya, Bilkom’un 40. yılını kutladıklarını ve bu süre zarfında teknolojik gelişmelere paralel olarak dijital dönüşüme katkıda bulunduklarını belirtti.

Bilkom, dünya çapında tanınan teknoloji markalarının Türkiye’deki dağıtıcısı olarak, yıllık basın toplantısında 2023 başarılarını ve 2024 için belirledikleri hedefleri açıkladı. Ballıkaya, “En iyi markaların en yenilikçi ürünlerini tüketicilere sunuyoruz” diyerek, şirketin ürün çeşitliliğinin teknolojinin gelişimine paralel olarak arttığını ifade etti. Bilkom’un, Bilkomplus adı altında katma değerli hizmetler sunarak üreticilere, satış kanallarına ve son kullanıcılara önemli çözümler ürettiğini vurguladı.

2023 yılında, bir önceki yıla göre TL bazında %97 oranında büyüyen Bilkom, 2024’te de istikrarlı büyümesini sürdürmeyi hedefliyor. Ballıkaya, yeni marka ve iş birlikleriyle büyümeye devam edeceklerini, değer, kalite ve hız odaklı yaklaşımlarıyla tüketici deneyimine odaklanacaklarını belirtti.

Bilkom, Bilkomplus ile standart distribütör hizmetlerinin ötesine geçerek, lisanslı yerli üretim, saha operasyonu, tüketici deneyimi yönetimi ve 360 derece pazarlama yönetimi gibi birçok katma değerli hizmet sunuyor. Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Can Irmak Sağıroğlu, bu hizmetlerin Bilkom’u sektörde farklı kılan temel unsurlar olduğunu belirtti.

Bilkom, Bilişim 500 araştırma sonuçlarına göre Türkiye’nin en büyük tablet ve taşınabilir bilgisayar dağıtıcısı olmanın yanı sıra, akıllı saat ve akıllı çocuk saati kategorilerinde de liderliğini sürdürüyor. 2023 yılında ev kategorisinde %100’ün üzerinde, oyun ve eğlence kategorisinde ise beş kat büyüme kaydeden Bilkom, mikro mobilite alanında da lider dağıtıcı olmayı hedefliyor.

40 yıllık köklü geçmişi, yetkin kadrosu ve değer üretme vizyonuyla Bilkom, teknolojinin gelişim yolculuğuna eşlik ederek dijital dönüşüme katkı sağlamaya devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz