Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Bilkom, Gulf Sigorta ile iş birliği yaparak, TCL TV satın alan müşterilerine Bigaranti Sigorta hizmetini sunuyor. Marka, Bigaranti sigorta hizmet kapsamını genişleterek, normal şartlarda garanti kapsamı dışında bulunan çalınma, kaza ve elektrik arızasından kaynaklanabilecek arızalara karşı da TCL TV’leri güvence altına alıyor.

Bilkom, Koç Topluluğu bünyesinde bilgi ve iletişim teknolojileri dağıtım faaliyetlerini yürüten bir firma. TCL marka televizyon satın alan kullanıcıların cihazlarını daha uzun süre güvence altına alabilmek için Gulf sigorta ile iş birliği yapan Bilkom, cihazların garanti kapsamını genişletmek ve süresini uzatmak için Bigaranti hizmetini sunuyor.

Her ne kadar elektronik aletleri korumak için elimizden geleni yapsak da özellikle evcil hayvanların ya da çocukların yaşadığı veya elektrik alt yapısının eski olduğu evlerde, beklenmeyen tehlikeler boy gösterebiliyor ve bu durumda TV’ler ciddi boyutlarda hasar görebiliyor. Bu tarz durumlarda Bigaranti devreye giriyor.

Bigaranti ile, hırsızlık, kırılma ve sıvı teması gibi zararların yanı sıra elektrik arızaları, rutubet, nem ve tozlanma gibi arızalara karşı da korunan ürünlerin varolan garanti süresi de uzatılıyor. Yasal garanti süresi bittikten sonra da TCL TV’leri üreticiden kaynaklı olan arıza ve bozulmalara karşı güvence altına alan Bigaranti hizmeti, 1,2 ve 3 yıllık seçeneklerle üreticiye sunuluyor.

Bigaranti Neleri Kapsıyor?

Uzatılmış Garanti: Televizyonunuzu üretici firma tarafından verilen 2 yıllık garanti süresinin bitiminden sonra da güvenle kullanmanızı sağlıyor. 1,2 veya 3 yıl opsiyonlarıyla satışa sunulan bigaranti, sizi üretim hatalarından kaynaklanan işçilik ve mekanik kusurlara bağlı oluşan zararlara karşı da güvence altına alıyor.

Kazalara Karşı Koruma: Bigaranti ile, poliçe tarihinden itibaren 1 yıl boyunca ani ve beklenmedik bir kaza sonucunda oluşabilecek hasarlara karşı televizyonunuz güvece altına alınıyor. Üretici tarafından sağlanan garanti kapsamı dışındaki risklerin gerçekleşmesi halinde, televizyonunuz Bigaranti kapsamında tamir ediliyor veya onarım bedeli TESK fiyatını aşıyorsa poliçede belirtilen ürün sigorta bedeli üzerinden %70’e varan ödeme yapılıyor.

Elektrik Voltaj Arızaları: Bigaranti hizmeti, poliçe tarihinden itibaren 2 yıl boyunca televizyonunuzu rutubet, nem, tozlanma kaynaklı ve elektrik voltajındaki ani değişimlere bağlı arızalara karşı güvence altına alıyor. Üretici tarafından sağlanan garanti kapsamı dışındaki bu tür kazaların meydana gelmesi durumunda, televizyonunuz Bigaranti kapsamında tamir ediliyor.

Hırsızlık: Bigaranti kapsamında, poliçe tarihinden itibaren 1 yıl boyunca televizyonunuz kapalı bir ortamdan çalınmaya karşı güvence altına alınıyor. Bu güvence, televizyonunuzun kapalı bir ortamdan zorlama, şiddet, tehdit, yaralama, öldürme ve/veya anahtar uydurma yöntemi ile çalınması (hırsızlık) sebebiyle oluşacak zararları kapsıyor.

Bigaranti Hizmeti Nasıl Satın Alınabilir?

İlerleyen dönemlerde televizyonunuzda meydana gelecek hasarlar nedeniyle sizi zora sokabilecek maliyetlerin önüne geçmeyi amaçlayan Bigaranti hizmetini, 0850 209 98 25 numaralı çağrı merkezi veya kurulum amacıyla adresinize gelen servis teknisyeni aracılığıyla satın alabilirsiniz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz