Telegram kullanıcıları artık istedikleri kullanıcı adını satın alabilecekler. Ödemeler TONcoin ile yapılabilecek.

WhatsApp’ın sözleşmesini değiştirmesinden sonra, kullanıcılar alternatif bir uygulama arayışına girdi. Bu süreçte milyonlarca kullanıcının ilk olarak başvurduğu Telegram, zaman içerisinde WhatsApp’ın en büyük rakibi haline geldi.

Bu denli popülarite kazandıktan sonra uygulamaya birçok yeni özellik ekleyen Telegram, son olarak Premium seçeneğini kullanıma sunmuş ve daha fazla grup, çıkartma gibi özellikleri platforma taşımıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Telegram’ın resmi kanalından yapılan bir açıklamada kullanıcıların yakın zamanda kripto para ile kendi kullanıcı adlarını satın alabilecekleri bildirildi. İşte o sistemin detayları!

Telegramda İstediğiniz Kullanıcı Adını Alabileceksiniz

Telegram’ın yeni sistemi sayesinde kullanıcılar istedikleri kullanıcı adını satın alma imkanı bulacak. Telegram’ın TON isimli blokzincirinde oluşturulacak bir pazaryeri sayesinde kullanıcılar, kendi kullanıcı isimlerini satışa koyabilecek ve başkalarının verdiği tekliflere göre kullanıcı adını satabilecek.

Bir örnekle açıklamak gerekirse; telegram kanalımızın @aeaeae olan ismini TON ağındaki pazaryerinde satışa koyduğumuzu düşünelim. Bu kullanıcı adına sahip olmak isteyen kullanıcılar açık arttırma usulüyle teklif veriyorlar ve en büyük teklifi veren kullanıcı, @aeaeae ismini satın alabiliyor. Tabii ki bu kullanıcı adını satın almak için asıl sahibinin bunu satışa çıkarması ve kullanıcıların en yüksek teklifi vermek için “mücadele etmesi” gerekiyor.

Bazı Kullanıcı İsimleri Telegram Tarafından Satışa Sunulacak

Telegram’ın kurucusu Pavel Durlov, yaptığı açıklamada @club, @bank ve @game gibi 4 harfli ve genele hitap eden kullanıcı isimlerinin Telegram tarafından satışa sunulacağını belirtti. TON blokzincirinde satılacak kullanıcı isimlerini satın almak için TONcoin’e sahip olmak gerekiyor.

Telegram’ın bu açıklaması öncesinde 1 TONcoin 23 TL civarında iken açıklamanın hemen ardından 25,80 TL’ye kadar yükseldi. Bazı kripto analistleri Telegram’ın bu yeni özelliği sayesinde yakın zamanda TONcoin’in çok daha yüksek rakamları görebileceğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz