Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana SayfaGirişimSağlığınız için Samsung Galaxy Watch El Yıkama Uygulamasını Kullanın

Sağlığınız için Samsung Galaxy Watch El Yıkama Uygulamasını Kullanın

Samsung akıllı saati Galaxy Watch eklenen bir uygulama ile ellerinizi yıkamanızı hatırlatan bir alarm çalarak size hatırlatma yapıyor. Bu hatırlatmalar el yıkama alışkanlığı kazanmanıza yardımcı olabilir. Eğer Samsung Watch sahibiyseniz sağlığınız için mutlaka kullanmanızı öneriyoruz.

Koronavirüs sebebiyle hayatın yeni düzenine uyum sağladığımız bu günlerde hijyeni arttırmaya yardımcı olmak için Samsung bugün yeni bir akıllı saat uygulaması başlattı.

Nisan ayında kullanıma sunulmuş olan uygulama akıllı saate sahip olanlara düzenli aralıklarla alarm çalarak ellerini yıkamalarını hatırlatacak. Alarm uygulama ayarlarına göre iki saatte bir çalıyor fakat el yıkama saatlerimiz değişiklik gösterebileceği için ayarlardaki hatırlatma düğmesi ile saat değiştirilebiliyor.

Lavaboya ellerinizi yıkamaya geldikten sonra da saati yukarı doğru kaydırarak 25 saniyelik zamanlayıcı başlatıyorsunuz. Ellerinizi sabunlamak için 5 saniye yıkamak için 20 saniye zaman tutuyor.

Galaxy Watch El Yıkama Hatırlatması ile İnsanlar Alışkanlık Kazanacak

 

Samsung bugün yaptığı açıklamada “Elleri sık sık ve iyice yıkamanın önemi konusunda farkındalıklar yaratılıyor olsa bile pratikte sık sık ve iyicenin ne anlama geldiği konusunda farklı görüşler olabilir” dedi ve “Bundan dolayı Galaxy Watch kullanıcılara ellerin nasıl ve ne sıklıkla yıkanması gerektiği konusunda rehberlik etmesi için geliştirildi” diye ekledi.

Samsung akıllı saat kullanıcıları için başlatığı uygulamada;

  • 2020 yılında Londra Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada tespit edilen ‘günde 6 ila 10 kez elleri yıkamanın enfeksiyon riskini azaltacağı’ ve
  • Dünya Sağlık Örgütü tarafından önerilen ‘en az 20 saniye yıkama’ kurallarını baz almış.

Google Wear OS’da ayrıca Nisan ayında bu uygulamaya benzeyen bir hatırlatıcı ve zamanlayıcı içeren el yıkama uygulamasını yayınlamıştı.

Uygulamayı Gear S3, Gear Sports, Galaxy Watch, Galaxy Watch Active ve Galaxy Watch Active 2 akıllı saatleri için Galaxy Store‘dan indirebilirsiniz..

İlginizi Çekebilir:

Huawei Akıllı Saat Sevkiyatında Sektörün En Büyük İkincisi Oldu

Samsung Galaxy Note20 Serisinin Kamera Özellikleri Sızdırıldı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR