Pazartesi, Ocak 25, 2021
Ana Sayfa Haber Bill Gates, Salgından Sonra İş Seyahatlerinin %50 Azalacağını Belirtti

Bill Gates, Salgından Sonra İş Seyahatlerinin %50 Azalacağını Belirtti

Bill Gates, dün yaptığı bir açıklamada koronavirüs salgınından sonra iş seyahatlerinin %50’sinden fazlasının, ofiste geçirilen günlerin ise %30’undan fazlasının ortadan kalkacağını dile getirdi.

Micorosoft’un kurucu ortağı Bill Gates, yaptığı bir açıklamada tüm dünyanın hala etkisi altında olduğu koronavirüs pandemisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Gates, koronavirüs salgını sona erse bile insanların artık seyahat ve iş yapma şekillerinin temelden değişeceğini belirtti. 

Bill Gates ‘ten koronavirüs salgın sonrası tahmini: İş seyahatleri %50 azalacak

New York Times’ın Deakbook konferasında Adrew Ross Sorkin’e açıklama yapan Gates önemli noktalara değindi. Gates:  “Benim tahminim, iş seyahatlerinin% 50′sinden fazlasının ve ofisteki günlerin% 30′undan fazlasının ortadan kalkacağı yönünde” dedi.

Bill Gates, evden çalışma sisteminin daha uygun olduğu için iş gezileri yapmanın artık “çok yüksek bir eşik” olacağını da belirtti. Gates, “Bir şekilde ofise gideceğiz, biraz iş seyahati yapacağız, ancak önemli ölçüde daha az” dedi.

Bill Gates, vakfının en çok ihtiyaç duyan insanlara koronavirüs aşısını ulaştırmak için çalıştığını da dile getirdi. Bu bağlamda Gates, Pfizer CEO’su Albert Bourla birlikte ilaç şirketleriyle de beş online toplantı yaptığını açıkladı.

İş seyahatleri ABD havayollarının gelirinin yarısını oluşturuyor

Tüm dünyada ve özellikle Avrupa’da salgının yayılma hızının yeniden artmasıyla birlikte  zarar eden havayolu şirketlerini de büyük bir soru işareti bekliyor. ABD merkezli Airlines for America şirketi, virüsten önce iş seyahati yapan yolcuların ABD havayollarının gelirinin yarısını ve iş seyahatlerin ise sadece yüzde 30’unu oluşturduğunu belirtti. Bu yüksek oranlar elbette ki uçuş ve seyahat yasaklarıyla önemli derecede düşüş yaşadı. Ancak Microsoft yöneticileri iş seyahatlerinin yavaş yavaş toparlanacağını da aktarıyor. Bu bağlamda, Microsoft’un dünya çapındaki ticari işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Judson Althoff, Ekim ayında yaptığı açıklamada, “Gökyüzüne döndüğümüzde, sahip olduğumuz seyahat rotalarının daha önce olduğu gibi devam edeceğine inanıyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir:

Bill Gates, ‘COVID-19 Ne Zaman Sona Erecek?’ Sorusunu Yanıtladı!

Bill Gates, Koronavirüs Aşısı Çalışmalarına 388 Milyon Dolar Bağış Yaptı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR