Twitter Dislike Butonu
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Kısa bir süre önce bünyesine ‘Fleets’ isimli hikayeler özelliğini ekleyen Twitter, platforma bir ‘dislike’ butonu ekleme olasılığını da gözden geçiriyor. Butonun platforma eklenip eklenmeyeceği ise henüz net olarak bilinmiyor.  

Kısa bir süre önce bünyesine ‘Fleets’ isimli hikayeler özelliğini ekleyen Twitter, platforma bir ‘dislike’ butonu ekleme olasılığını da gözden geçiriyor. Şirketin Ürün Müdürü Kayvon Beykpour, kısa bir süre önce resmi Twitter hesabı üzerinden kendisine yöneltilen bir soruya verdiği yanıtta ‘Dislike’ butonunu gözden geçirdiklerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Beykpour’un ‘Fleets’ özelliğini duyurduğu paylaşıma yorum yapan bir Twitter kullanıcısı; platform yetkililerine özellik geliştirmek yerine, tüm eş güdümlü ve sahte davranışları kaldırma, taciz ve raporlara ilişkin kullanıcı deneyimini iyileştirme, ‘dislike’ butonu ekleme ve kullanıcıların zarar görmesine neden olan asılsız bilgi akışı gibi gerçek problemlere odaklanmaları önerisinde bulundu.  

Söz konusu yoruma verdiği yanıtta; sahte davranışları yok etme, taciz ve raporlara ilişkin kullanıcı deneyimini iyileştirme ve asılsız bilgi akışını önlemenin yıllardır en büyük öncelikleri olduğuna işaret eden Beykpourbu konularda oldukça fazla ilerleme kaydettiklerini ve hala atılması gereken çok fazla adım olduğunu belirtti. Beykpour, ‘dislike’ butonunun ise gözden geçirdikleri bir konu olduğunu sözlerine ekledi. Diğer yandan; söz konusu gelişmenin, Twitter’ın yakın bir zamanda platforma kesin olarak ‘dislike’ butonu ekleyeceği anlamına gelmediği dile getirildi. Beykpour; aynı yanıtın devamında, ‘dislike’ butonunun tek çözüm olmadığınıve şirketin diğer teşvik edici ve caydırıcı özellikleri de gözden geçirdiğinin de altını çizdi.  

‘Dislike’ butonu, Twitter bünyesine kendine özgü dezavantajlarla birlikte gelebilir

Twitter Dislike

Bununla birlikte; ‘dislike’ butonunun, kendine özgü dezavantajlarla birlikte gelebileceğine işaret edildi. Başka biTwitter kullanıcısının, paltformda ‘dislike’ butonunun kötüye kullanılabileceğini ifade etmesi üzerine Beykpourbu durumun beğeniler, ‘retweet’ler ve ‘tweet’ler de dahil büyük ölçüde mekanik olan her şey için geçerli olduğunu belirtti. Beykpour bununla birlikte; asıl zor ve önemli olan konunun, olumlu davranışları ödüllendiren ve toksik davranışları caydıran bir teşvik dengesi kurmak olduğuna işaret etti. Sosyal medya devi yetkilisi ayrıca, mevcut olandan daha iyisini yapabileceklerini düşündüğünü de sözlerine ekledi.  

Güncel olarak; Twitter’da kullanıcıların görmeyi tercih etmedikleri bir içerikle karşılaşmalarının önüne geçmek için söz konusu paylaşımı, ‘Bu tweet’le ilgilenmiyorum’ butonunu kullanarak bildirmeleri gerekiyor. Bu butonu kullanmak, o kullanıcıyı takipten çıkmak veya engellemek kadar etkili olmasa da Twitter, bu aşamadan sonra benzer içerikleri kullanıcıların akışında göstermeyi durduruyor. Bu durumu desteklemek için ‘dislike’ butonunun platforma eklenip eklenmeyeceği ise henüz net olarak bilinmiyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter’a Hikaye Özelliği Geldi: Fleets

Adını ‘Elon Musk’ Olarak Değiştiren Onaylı Twitter Hesabı, ABD Başkanlık Seçimleri Üzerinden Kripto Para Dolandırıcılığı Yaptı

Markalara Etkili Bir Şekilde Twitter Kullanmak İçin 7 Öneri! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz