Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Çin merkezli mobil oyun şirketi dünyada bir ilke imza atarak yapay zeka destekli sanal insanı genel yönetici olarak atadı. İşte konunun detayları!

Yapay zeka, hayatımızın her alanına sirayet etti. Kullandığımız akıllı telefonlardan elektrikli süpürgelere, arabalardan buz dolaplarına kadar her türlü cihazın temelini oluşturan yapay zeka, şimdi de robot teknolojisinde kullanılmaya başladı.

Robot teknolojisi öyle bir boyuta geldi ki, yapay zeka adeta insan zekası gibi karar verme ve seçim yapma yetisi kazandı. İşler bu boyuta ulaşınca, Çinli bir mobil oyun şirketi, robotların ve yapay zekanın bu avantajından faydalanarak, bir robotu şirketin CEO’su olarak atadı. Bu hamle dünyada bir ilk olarak tarihe geçti.

CEO Koltuğunda Bir Robot!

Web3 ve metaverse konusunda lider bir firma olmak istediğini ifade eden Çinli NetDragon Websoft, tüm dünyada ilk olma özelliği taşıyan ilginç bir konuyla gündeme geldi. Metaverse yatırımlarıyla dikkat çeken NetDragon Websoft, Tang Yu isimli robotu, yan kuruluşu olan Fujian NetDragon Websoft’un yeni yöneticisi olarak atadığını dile getirdi. Şirket, Tang Yu isimli sanal insanın dönüşümlü yöneticilik yapacağını belirtti.

İnternet toplulukları oluşturma konusunda öne çıkan NetDragon Websoft, yan kuruluşu Fujian NetDragon Websoft’un “yapay zeka + insan” yönetimiyle idare edeceğini ifade etti. Şirketi bir metaverse organizasyonu haline getirmek isteyen Çinli oyun markası, bu planına robot Tang Yu ile başladı.

Tang Yu, Şirketin Stratejik Büyümesine Katkı Sağlayacak!

NetDragon Websoft’tan gelen açıklamaya göre sanal insan Tang Yu, şirketin günlük operasyonlarına karar vermeyi destekleyecek ve daha etkili bir risk yönetim sistemi sağlayacak. Ayrıca yönetim kurulu için gerçek zamanlı bir veri merkezi ve analitik aracı olarak kullanılacak.

Çinli şirketin Başkanı Dr. Dejian Liu, robotun kadın olduğuna da özellikle dikkat çekti. Liu, yaptığı açıklamada “Yapay zekanın kurumsal yönetimin geleceği olduğuna inanıyoruz. Tang Yu’yu atamamız, işimizi yürütme şeklimizi dönüştürecek ve stratejik büyümemizi yönlendirecek” ifadelerine yer verdi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz