Spotify, çocuklara güvenli müzik ortamı sağlamak amacıyla, Spotify Kids uygulamasını yayınladı. Çocukların güvenli müzik dinleyebilmesi için oluşturulan Spotify Kids İrlanda’da şu an erişime açık halde, uygulamayı kısa süre sonra tüm bölgeler kullanabilecek.

Çocukların güvenli bir ortamda müzik dinleyebilmesi için oluşturulan platform bugün İrlanda’da yayınlandı. Spotify Kids’de, editörler tarafından düzenlenen 6000 parça yer alıyor.

Spotify Kids’de Disney film müzikleri, çocuk şarkıları ve hikayeleri yer alıyor. Ancak ebeveynler, uygulamayı eğer yaşı büyük bir çocuk için kullanıyorsa; Taylor Swift, Ariana Grande ve Bruno Mars gibi sanatçıları da ekleyebilecekler.

Editörler, çocuklar için seçtikleri şarkılarda sadece kullanılan dile değil; silah ve şiddet içeren şarkılara da dikkat ediyor. Spotify Kids şarkı seçimleri bölgeden bölgeye de farklılık gösterecek.

Spotify Kids, Spotify Aile için Premium aboneliğinde, kullanılan 6 hesaptan biri olacak. Spotify, sadece çalınan şarkılar ile ilgili verileri kaydedecek ve alınan verileri reklam maksadıyla satmayacak, paylaşmayacak.

Hem iOS hem de Android için gelecek uygulama birbirinden renkli çalma listeleriyle dolu, tek bir akışa sahip ve Spotify’ın basitleştirilmiş bir sürümüne benzeyecek.

Çocuklar istedikleri şarkıları arayabilecek lakin sanatçıya ve albüme göz atamayacaklar. Sadece Spotify editörlerinin belirlediği çalma listelerini dinleme imkanları olacak.

İrlanda’da lansmanı yapılan Spotify Kids şu an için beta sürümünde. Spotify, geliştirici ekibin 2 yıldan fazla süredir Spotify Kids üzerinde çocuk içerik uzmanlarıyla çalıştıklarını bildirdi.

Spotify Kids 3-10 yaş çocuklar için oluşturuldu. Uygulama kullanılabilir olduğunda aboneliği bulunan ebeveynler de indirebilecek ve istedikleri şekilde düzenleme yapabilecekler.