Netflix İçerikler

Tekno Safari editörleri olarak bu yazımızda Netflix’in içeriklerini araştırdık ve burada yayınlanan IMDb puanı en yüksek yerli yapımları sizler için listeledik. İşte; ‘Netflix’te yayınlanan Türk dizi ve filmler’. ‘Netflix’te yayınlanan IMDb puanı en yüksek Türk dizi ve filmleri’. ‘Netflix’te yayınlanan IMDb puanı en yüksek Türk filmleri’. ‘Netflix’te yayınlanan IMDb puanı en yüksek Türk dizileri’. ‘Netflix içerikler’. 

Netflix’te yerli içeriklerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Pek çok türde yerli dizi ve film izleyebiliyorsunuz. Peki, bu yapımlar arasında IMDb puanı en yüksek olan dizi ve filmler hangileri? İşte; ‘Netflix’te yayınlanan Türk dizi ve filmler’. ‘Netflix’te yayınlanan IMDb puanı en yüksek Türk dizi ve filmleri’. ‘Netflix’te  yayınlanan IMDb puanı en yüksek Türk filmleri’. ‘Netflix’te yayınlanan IMDb puanı en yüksek Türk dizileri’. ‘Netflix içerikler’. 

Netflix’te Yayınlanan Türk Dizi ve Filmler 

‘Netflix’te yayınlanan Türk dizi ve filmler’. ‘Netflix’te yayınlanan IMDb puanı yüksek Türk dizi ve filmleri’. ‘Netflix’te yayınlanan  IMDb puanı en yüksek Türk filmleri’. ‘Netflix’te yayınlanan IMDb puanı en yüksek Türk dizileri’. ‘Netflix içerikler’ haberimizin devamında. 

Netflix’te Yayınlanan IMDb Puanı En Yüksek Türk Filmleri

Netflix'te Yayınlanan Türk Dizi ve Filmler

 • Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu IMDb: 8.3 
 • 7. Koğuştaki Mucize IMDb: 8.2
 • Müslüm IMDb: 7.7 
 • Ölümlü Dünya IMDb: 7.7 
 • Annemin Yarası IMDb: 7.4 
 • Kelebekler IMDb: 7.4 
 • Babam IMDb: 7.3 
Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu 

Netflix'te Yayınlanan Türk Dizi ve Filmler

Netflix’te yayınlanan IMDb puanı en yüksek Türk filmleri listemizde ilk sırada ‘Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu’ yer alıyor. 2019 yılında vizyona giren ve seyircisini oldukça etkileyen filmde, pek çok otoriteye göre tüm zamanların en iyi haltercisi kabul edilen Naim Süleymanoğlu’nun mültecilikten olimpiyatlara uzanan hayatını izliyoruz.

7. Koğuştaki Mucize

Netflix'te Yayınlanan Türk Dizi ve Filmler

Netflix’te yayınlanan IMDb puanı en yüksek Türk filmleri listemize ‘7. Koğuştaki Mucize’ filmiyle devam ediyoruz. Yine 2019’da vizyona giren filmde, Aras Bulut İynemli zihinsel engelli bir babayı canlandırıyor. Filmin vizyona girdiği dönemde zihinsel engelli performansıyla izleyiciyi kendine hayran bırakan İynemli, komutanın çocuğunu öldürmekten tutuklanan ve bu nedenle çocuğundan ayrı düşen bir babadır. Dolayısıyla masumiyetini kanıtlamak zorundadır.  

Müslüm

Netflix'te Yayınlanan IMDb Puanı En Yüksek Türk Filmleri

Timuçin Esen, Ayça Bingöl, Zerrin Tekindor, Erkan Can gibi sinema dünyasının usta isimlerinin yer aldığı ‘Müslüm’ filmi de Netflix’te yayınlanan IMDb puanı en yüksek Türk filmleri arasında bulunuyor. Gerçek olaylardan esinlenen film, 2013 yılında kaybettiğimiz ünlü sanatçı Müslüm Gürses’in çocukluktan müziğe uzanan hayatını ve yaşadığı acı olayları konu alıyor. 

Ölümlü Dünya

Netflix'te Yayınlanan IMDb Puanı En Yüksek Türk Filmleri

Oyuncu kadrosuna bakıldığında bile daha yüksek puanları hak ettiğini düşündüren bir filmle listemize devam ediyoruz. Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak, Feyyaz Yiğit, İrem Sak, Doğu Demirkol gibi isimleri bir araya getiren ‘Ölümlü Dünya’, hem kiralık katil olan hem de restoran işleten bir ailenin başına gelenleri konu alıyor.  

Annemin Yarası 

Netflix'te Yayınlanan IMDb Puanı En Yüksek Türk Filmleri

‘Annemin Yarası’, yetimhanede büyüyen daha sonra ailesini aramak için yola çıkan kadının hayatını izliyoruz. Karakter bir çiftlikte çalışmaya başlar ve geçmişteki sırlar da su yüzüne çıkar. Fimin oyuncu kadrosunda ise Meryem UzerliBelçim Bilgin, Okan Yalabık, Ozan Güven yer alıyor. 

Kelebekler

Netflix'te Yayınlanan Türk Dizi ve Filmler

Dram, komedi türünde izlediğimiz ‘Kelebekler’ filmi vizyona girdiği ilk günden beri adından sıkça söz ettiren yapımlar arasındaydı. Netflix’te yayınlanan IMDb puanı en yüksek Türk filmleri arasına adını yazdıran Kelebekler’in kadrosunda Bartu Küçükçağlayan, Tolga Tekin, Tuğçe Altuğ’u izliyoruz. Filmde, 3 kardeş 30 yıldır ayrı kalmıştır ve babalarıyla da bir bu kadar süredir görüşmemektedirler. Fakat, babalarının kendilerini gizemli bir şekilde çağırmasıyla kardeşler bir araya gelir ve memleketlerine giderler. 

Babam 

Netflix'te Yayınlanan Türk Dizi ve Filmler

Çetin Tekindor, Melisa Şenolsun, Berker Güven, Erkan Kolçak Köstendil’i izlediğimiz ‘Babam’ adlı filmde bir adam karısının ani ölümünün ardından zor durumdaki fabrikasında yeni çalışmaya başlayan kadının yardımıyla engelli oğluna bakmaya başlar. Baba diğer yandan da fabrikanın ayakta kalması için uğraşmaktadır.

Netflix’te Yayınlanan IMDb Puanı En Yüksek Türk Dizileri

Netflix'te Yayınlanan Türk Dizi ve Filmler

 • Leyla ile Mecnun IMDb: 9.1 
 • Bir Başkadır IMDb: 8.6 
 • Masum IMDb: 8.4 
 • Aşk 101 IMDb: 7.5 
 • Atiye IMDb: 7.4 
Leyla ile Mecnun 

Netflix'te Yayınlanan IMDb Puanı En Yüksek Türk Dizileri

‘Leyla ile Mecnun’ dizisini Türkiye’de bilmeyen yoktur. Diziyi hiç izlememiş olanlar bile ismini mutlaka duymuştur. Netflix’te yayınlanan IMDb puanı en yüksek Türk dizileri arasında bulunan Leyla ile Mecnun’da, Mecnun karakterinin tuhaf yaşantısını izliyoruz. Erdal bakkal, hırsız Yavuz, İsmail abi gibi birbirinden farklı karakterlerin olduğu dizide, her karakter ayrı bir dünya.  

Bir Başkadır 

Netflix'te Yayınlanan IMDb Puanı En Yüksek Türk Dizileri

2020’de Netflix’te bir sezon yayınlanan ve IMDb puanı en yüksek Türk dizileri arasında olan ‘Bir Başkadır’ aynı zamanda Öykü Karayel’in oyunculuğuyla kendine hayran bıraktığı yapımlardan biri oldu. Sosyal konulu dram dizileri türünde olan Bir Başkadır, eve gündelikçi olarak temizliğe giden Meryem ve onun ailesini konu almaktadır.  

Masum

Netflix'te Yayınlanan IMDb Puanı En Yüksek Türk Dizileri

Netlix’te yayınlanan IMDb puanı en yüksek Türk dizileri arasında yer alan ‘Masumiyet’, şehirden uzak bir hayat yaşayan emekli bir polis, ailesiyle birlikte gizemli ve sırlarla dolu bir cinayete neden olur. Bir başka polis ise bu cinayeti ortaya çıkarmak için hayatlarına dahil olacaktır.

Aşk 101

Netflix'te Yayınlanan IMDb Puanı En Yüksek Türk Dizileri

Gençlik dizileri arasında olan ve başladığı günden beri hakkında çok konuşulan ‘Aşk 101’de Pınar Deniz, Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz, Kaan Urgancıoğlu, Tuba Ünsal, Bade İşçil gibi isimleri izliyoruz. Dizi 1 sezon ve 8 bölümden oluşuyor. 

Atiye 

Netflix'te Yayınlanan IMDb Puanı En Yüksek Türk Dizileri

Netflix’te yayınlanan diziler arasında IMDb puanı en yüksek dizilerden biri olan ‘Atiye’ 2 sezon olarak karşımıza çıkıyor. Mehmet Günsür, Beren Saat, Metin Akdülger, Melisa  Şenolsun’un başrollerini paylaştığı dizide, çocukluğundan beri aynı figürü çizen Atiye’nin  yolu, Göbeklitepe’de başlayan kazı çalışmalarında gizemli bir sembol bulan Arkeolog Erhan ile kesişir ve olaylar gelişir.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Disney Plus’ın Abone Sayısı, 100 Milyona Ulaştı!

Türkiye ‘deki Netflix Abone Sayısı Açıklandı

Netflix’in Türkiye’de Yayınlamadığı Dizi ve Filmler

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz