konnect-i-akilli-sirt-cantasi-google-ve-samsonite-tarafindan-duyuruldu
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Google, ‘Konnect-i’ adlı akıllı bir sırt çantası modelinin üretimi için ‘Samsonite’ ile iş birliği yaptığını açıkladı. Akıllı kayış ile yeni nesil özelliklere sahip olan çantanın, iki farklı boyut ve model seçeneğiyle kullanıcı beğenisine sunulacağı ifade edildi.

Daha önce 2017 yılında Levi’s ile birlikte ‘Jacquard’ akıllı ceketi piyasaya sunan Google, ‘Konnect-i‘ isimli akıllı sırt çantası modelinin üretimi için ‘Samsonite’ ile iş birliği yaptığını duyurdu. Çantanın, sert yapıda bir tasarıma ve kumaşın dokunmatik kontrollere yanıt vermesini sağlayan ‘Jakar’ teknolojisi ile donatılmış bir yapıya sahip olduğu ifade edildi. Bununla birlikte ürünün, ‘Bluetooth’ bağlantılı bir kumanda görevini yerine getirebilmek için ‘Jacquard’ teknolojisinden destek aldığı da belirtildi. Şirket; çanta aracılığıyla akıllı telefonlarla bağlantı sağlamanın, çalan müziği kontrol etmenin ya da Google Asistan ile iletişime geçmenin mümkün hale geleceğine işaret etti.

‘Konnect-i’ çanta, akıllı bir kayışa sahip olacak

konnect-i-akilli-sirt-cantasi-google-ve-samsonite-tarafindan-duyuruldu

Aktarılan detaylara göre; ‘Jacquard’ teknolojisi temeliyle çalışan çantanın kayışlarından birinde, küçük bir ‘Bluetooth’ disk yuvası yer alacak. Bu yuva, mikro USB şarj ile enerji ihtiyacını karşılayacak. Kayışın üzerindeki dokunmatik kontrol alanı sayesinde ise çantanın, ‘Google Asistan’ talimatlarını yerine getirmesi mümkün olacak. Kayışın üzerinde yer alan akıllı panel, aynı zamanda bildirimleri göstermek için tasarlanan bir LED göstergeye de sahip olacak. Bununla birlikte kayış, uzaktan kontrol edilebilen bir selfie kumandası görevi de görecek. Kullanıcılar; ürüne takılan ‘Jacquard Tag’ modülü sayesinde, tek şarjla 10-14 gün arasında kullanım süresi elde edebilecek.

Diğer yandan; ‘Konnect-i’ çanta, suya dayanıklılık iddiası taşıyor olsa da ürünün, yağışlı havalarda dayanıklı olacağına dair henüz somut bir gösterge yok. Giyilebilir teknoloji kategorisinde yeni nesil özelliklere sahip bir ürün olarak piyasaya sürülen çantanın ‘Samsonite’ın online mağazasındaki fiyatı; ince versiyon için 199 dolar, standart versiyon için ise 219 dolar olacak.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz