Türk mühendisler tarafından tasarlanan ve kodlanan yerli sosyal ağ Fame, Google Play ve Apple App Store’da yayınlandı. Yayınlandığı ilk gece popüler sosyal medya uygulamaları arasında 19. olan Fame, şöhret olmak isteyen yetenekli insanların yeteneklerini sergilemesine ve para ödülü kazanmasına aracı oluyor.

Kullanıcıların yeteneklerini sergileyerek ünlü olabileceği ve kullanıcılardan alacağı oylarla para ödülüne ulaşacağı sosyal medya uygulaması Fame yayınlandı. Üniversite öğrencisi üç Türk girişimci Emir Kaan Işıldar, Doğuhan Darcan ve Etka Fırat tarafından kurulan Fame, kısa süre içinde sadece Türkiye’de değil tüm dünyada yeni yetenekleri gün yüzüne çıkaracak bir sosyal ağ olmayı hedefliyor.

Kullanıcılar “Fame” hesabı oluşturarak Estetik, Eğlence ve Yetenek olmak üzere üç farklı kategoride yeteneklerini gösterdiği içerikler paylaşabiliyorFame kullanıcıları arasında yapılan oylamada zirveye ulaşan en yetenekli üç kişiden her biri 1000 TL para ödülünün sahibi oluyor.

YAYINLANDIĞI İLK GECE SOSYAL AĞLAR KATEGORİSİNDE 19. SIRAYA ULAŞTI

Hem Android hem de iOS platformları için yayınlanan yerli yetenek sosyal ağı Fame, Apple App Store’da çıkış yaptığı ilk gece popüler sosyal ağlar kategorisinde 19. sıraya yerleşti. Google Play Store’da da yüksek bir indirme rakamına ulaşan Fame, kısa sürede kullanıcılar tarafından benimsenen bir sosyal ağ uygulaması olmayı başardı.

“FAME İLE TÜRKİYE’NİN VE DÜNYANIN HER KÖŞESİNDE SAKLI KALMIŞ YETENEKLERİ ORTAYA ÇIKARACAĞIZ”

Türkiye’nin yeni sosyal ağı Fame’in çıkışıyla ilgili konuşan Fame Kurucu Ortağı Emir Kaan Işıldar, “Fame uygulamasıyla biz, sadece İstanbul’da ya da Türkiye’nin belli noktalarında yakaladığı şanslarla ünlü olan kişilerin değil dört bir yanındaki yetenekli herkesin şöhrete ulaşmasını istiyoruz. Yetenekten kastımız sadece iyi bir şarkıcı ya dansçı olmanız gerekmiyor. İnsanları güldürebiliyorsanız, makyaj yapabiliyorsanız ya da spor branşınızda çok iyiyseniz siz de yeteneklisiniz ve şöhret olmayı hak ediyorsunuz demektir.” dedi. İlerleyen süreçte uluslararası pazarda da önemli bir oyuncu olmak istediklerini ekleyen Işıldar, “Fame olarak ilk etapta Türkiye’deki kullanıcılarımızın eğlenmesi ve şöhreti yakalamsı için çalışacağız. Bununla birlikte, uygulamada vereceğimiz para ödüllerinin insanların yeteneklerini daha fazla geliştirmesine olanak tanıyacağını düşünüyoruz. Türkiye’deki süreci yoluna koyduktan sonra ise Balkan ülkeleri başta olmak üzere diğer ülkelere de açılarak Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğiz ve tüm dünyadaki keşfedilmemiş yeteneklerin önünü açacağız.” dedi.

Siz de Google Play ve Apple App Store’da yayınlanan Fame uygulamasını indirerek yeteneklerinizi sergileyebilir, yeni insanlarla tanışabilir, şöhrete ve para ödülüne ulaşabilirsiniz.

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appwox.fameapp

iOS: https://apps.apple.com/tr/app/fame/id1482630512