Disney Abone Sayısı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Bir süre önce ülkemizde hizmet vermeye başlayan Disney Plus, reklamlı üyelik ve zam haberini duyurdu. Bakalım bu haber Türkiye fiyatlarına nasıl yansıyacak?

Dijital yayın platformları, dünya genelinde televizyonun önüne geçmeyi başardı. Türlü diziler, filmler ve reality show formatında programlarla izleyicilere farklı deneyimler sunabilen dijital yayın platformları, gittikçe çoğalan seçeneklerle Türkiye’de de yerini aldı.

Netflix ile başlayan dijital yayın popülerliği, ülkemizde Gain, Exxen, BluTV ve Disney Plus ile daha da arttı. Geçtiğimiz haftalarda Netflix’in rekor sayıda üye kaybından sonra, Disney Plus Netflix’in tahtına oturarak dünyanın en çok sayıda aboneye sahip dijital yayın platformu olmayı başardı. Ancak Disney Plus cephesinde gelen reklamlı üyelik ve zam haberleri kullanıcıların kafasında soru işaretleri yarattı.

Disney Plus Reklamlı Abonelik Sistemini 8 Aralık’tan İtibaren Başlatıyor!

Disney Plus, 8 Aralık’ta başlayacak yeni abonelik sistemiyle, daha uygun fiyatlı hizmet sunmayı planlıyor. Netflix’ten sonra, Disney Plus’ın da reklamlı abonelik sistemine geçişi, kullanıcıların aklında soru işaretleri oluşmasına neden oluyor. Bir yandan daha uygun fiyatlı hizmet sunulacağı fikri izleyicileri cezbederken, diğer yandan da üyelik ücretlerine gelecek olan zamlar düşündürüyor.

Yeni abonelik sisteminin nasıl işleyeceği konusunda Disney Plus’tan net bir açıklama gelmezken, reklamların platformu nasıl etkileyeceği de belirsizliğini koruyor. Disney Plus Basic olarak adlandırılan reklamlı abonelik ücretinin 7,99 dolar olacağı biliniyor ancak bu fiyatların Türkiye’ye nasıl yansıyacağı konusunda yalnızca tahmin yürütülebiliyor.

Reklamlı Abonelik ücreti Türkiye’de Ne Kadar Olabilir?

Disney Plus’ın ABD abonelik fiyatı aylık 7,9 dolar ve yıllık 79 dolar iken ülkemizde aynı abonelik sistemi aylık 35 TL ve yıllık 350 TL olarak satılıyor. Tabii bu ücretler şu anki güncel fiyatları temsil ediyor. Ancak zam geldikten sonra reklamlı abonelik sisteminin fiyat olarak standart aboneliğin yerini alması ve diğer abonelik sistemleri için de bir fiyat güncellemesi olması bekleniyor.

Disney Plus Aboneliklerine Ne Kadar Zam Gelecek?

ABD’de 7,99 dolara satışa sunulan standart abonelik paketinin fiyatı 10,99 dolara yükseltileceği ve isminin değiştirilerek Disney Plus Premium olacağı bilgisi kesinleşenler arasında. Tabii kur oranıyla artışa bakılarak ülkemizde de yaklaşık 50 TL olmasını yani 15 TL’lik bir zam uygulanması tahmin ediliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz