efootball-2022-para-iadesi-teknosafari

Daha öncesinde PES olarak bilinen ve artık eFootball olarak anılan futbol serisi, yeni oyunu ile Eylül ayında çıkış yaptı. eFootball 2022, çıkışı ile görülen hataların ardından hala düzeltme yapamadı ve para iadesi sürecini başlattı.

Konami Digital Entertainment tarafından geliştirilen ve yayınlanan futbol simülasyonu eFootball 2022, Eylül ayında resmi çıkışını yaptı. Ancak oyun, çok fazla hataya sahip olduğu için yoğun eleştirilere maruz kaldı. Konami, konu hakkında özür dilemiş olsa da hala hataları çözebilmiş değil.

Bilindiği üzere Konami, 2020-2021 sezonunda yeni bir futbol oyunu çıkarmadı ve 2022 için odaklandığını belirtmişti. Bunun üzerine tüm oyuncular, beklentilerini yükselterek eFootball 2022 için bekleyişe koyulmuştu. Uzun süredir beklenen ve yüksek beklentilere sebep olan eFootball 2022, geçtiğimiz Eylül ayında ‘tam sürüm’ olarak çıkış yaptı.

efootball-2022-guncelleme-hata-teknosafari
eFootball 2022 oyun içi görüntüler.

eFootball 2022, çıkışı ile birlikte o kadar fazla hataya sahipti ki, oyuncular oyunu neredeyse oynayamadı. Konami, konu ile alakalı özür diledi ve şirket çalışanlarında bazı değişikliklere gitti. Ancak oyunda yer alan hatalara hala bir düzeltme getirilmedi.

Konami, geçtiğimiz saatlerde resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Paylaşılanlara göre şirket, bu yıl sonunda gelmesi beklenen ve oyunun hatalarını giderecek olan güncellemeyi, ilkbahar 2022 dönemine ertelemiş durumda. Ayrıca oyunun ücretli sürümü olan Premium Paket satın alanlar, ücret iadesi talep edebiliyor.

Oyun, olay yaratan hataları sebebi ile tüm sosyal medyada alay konusu olmuştu. Yaşanan problemin ardından şirket, hala çoğu hatayı düzeltebilmiş değil.

İlginizi Çekebilir:

Elden Ring Türkiye Fiyatı Belli Oldu

Battlefield 2042, Çıkış Tarihi Öncesinde 10 Saat Denenebilecek

GeForce Now, Kasım Ayında 17 Yeni Oyuna Kavuşuyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz