Temizlik teknolojisinde bir dünya lideri olan Dyson, evcil hayvan bakımı konusunda önemli bazı noktaları hatırlatıyor. Evlerimizin birer bireyi olan evcil dostlarımızın bakımı konusunda kendimize ve çocuklarımıza verdiğimiz kadar önem vermeliyiz. Aksi takdirde hem onların hem de kendimizin ve aile bireylerimizin sağlığını tehlikeye atmış olacağımız büyük bir gerçek.

Patili dostlarımızın bakımlarını gerektiği şekilde yapmadığımız ve ihtiyaç duyduğumuz hijyeni sağlamadığımız takdirde önemli sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz. Özellikle evcil hayvan kepeği olarak bilinen deri pulları, gözle görülemeyen mikroskobik sürprizlerle iç mekan hava kirliliği oluşabilir. Bunun için Dyson temizlikte yapılması gereken bazı detayları açıkladı. İşte ayrıntılar!

Sağlıkları İçin Bunlar Çok Önemli

Evcil hayvanlarımız her ne kadar evimizin neşesi olsa da bakımları kimi zaman gözümüzde büyüyebiliyor. Ancak bu konuda yapacağımız en küçük bir ihmalkarlık hem evcil dostlarımızın hem de bizim sağlığımız açısından son derece büyük riskler barındırıyor. Bu nedenle de mutlaka bazı rutinleri gerçekleştirmemiz gerekiyor. Öncelikle patili dostlarımızın düzenli veteriner kontrollerini yapmak, aşılarını takip etmek oldukça önemli. Aşılama konusunda bilhassa iç-dış parazit aşılarını aksatılmamak çok önemli. Aksi takdirde dış parazitler evcil dostlarımızın tüylere yapışarak sağlıklarını etkileyebilir ve tüylerinin dökülmelerine neden olabilir. Ayrıca çeşitli deri hastalıkları ve sorunlara da neden olabileceği için 2 ayda bir düzenli aralıklarla parazit uygulamalarının yapılması gerekir. Mama seçimi konusunda ise mutlaka ırk ve tür özelliklerini gözeterek onlar için en uygun mamayı bulmanız gerekir.

Dyson Evcil Hayvan Bakım Seti

Dyson, patili dostlarımızın hem sağlıkları hem de bakımları için tüm kablosuz süpürgeleriyle uyumlu Evcil hayvan bakım setini gururla sunuyor. Dünya çapında temizlik alışkanlıklarını araştıran Dyson’ın Küresel Toz Araştırması’nın bu yılki sonuçlarına göre, Türkiye’de yaşayanlar evcil hayvanlarını temizlerken en çok tüylerden, bakterilerden ve virüslerden kurtulmak için çalışıyor. Ankete katılan katılımcıların yüzde 43’ü evlerinde köpeklerinin tüylerini temizlerken, yüzde 45’i de evde kedilerini temizliyor. Bu konuda köpeğinizin dökülen tüylerini, kepeklerini ve deri pullarını yok etmek için tasarlanan Evcil hayvan bakım seti, Dyson’ın kablosuz süpürge teknolojileriyle uyumlu olarak çalışıyor. 35° açılı, 364 kıla sahip olan başlık makinenin ana gövdesine veya bir uzatma hortumu aracılığıyla takılıyor. Böylelikle siz evcil hayvanınızı fırçalarken esneyerek köpeğinizin tüylerini almak için hızlı ve rahat bir şekilde köpeğinizin kürküne ulaşabiliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz