electronic arts coronavirüs

Coronavirüs yüzünden askıya alınan bir organizasyon da e-spor etkinlikleri oldu. Tüm dünyayı etkisi alan ve şu ana kadar 134 ülkede tespit edilen coronavirüs nedeniyle Electronic Arts, tüm canlı e-spor etkinliklerinin askıya aldığını açıkladı.

Tüm dünyanın gündemine oturan covid-19 salgını küresel bir krize neden oldu. Çin’in Wuhan şehrinden çıktığı bilinen ve şu ana kadar 134 ülkede tespit edilen corona virüs, dünya genelinde 5 bin 200’den fazla insanın ölümüne sebebiyet verirken; 142 binden fazla kişi ise enfekte oldu. Yayılmaya başladığı günden bu yana dünya çapındaki önemli etkinliklerin iptaline neden olan korona virüs birçok ülkede de OHAL (Olağanüstü Hal) kararı aldırdı. Dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarı olan Mobil Dünya kongresi MWC 2020’den, Cenevre Otomobil Fuarı’na kadar birçok etkinlik, organizasyon ve konferans söz konusu covid-19 sebebiyle iptal edilmişti. Şimdi ise bir iptal kararı daha geldi. Electronic Arts ‘ın açıklamasına göre coronavirüs kontrol altına alınana kadar tüm canlı e-spor etkinlikleri askıya alındı.

Electronic Arts ‘ın tüm canlı e-spor etkinliklerini askıya alması kararı, Apex Legends Global Series, EA SPORTS FIFA 20 Global Series, FIFA Online 4 ve Madden NFL 20 Championship Series mücadelelerini etkileyecek. Coronavirüs salgını nedeniyle ayrıca, Electronic Arts lisansıyla gerçekleştirilecek tüm üçüncü taraf etkinlikler de aynı durumda askıya alındı.

Electronic Arts, tüm canlı e-spor etkinliklerini askıya aldığı coronavirüs salgını için, bazı istisnalar belitti. Electronic Arts, çalışanların uzatan ve ayrı ayrı çalışabileceği etkinliklerin devam edeceğini belirtti. Şirket, canlı e-spor mücadeleleri için bir sonraki kararı vermeden önce durumu izlemeye alacağını açıkladı. 

Electronic Arts’ın coronavirüs salgını nedeniyle tüm canlı e-spor iptal edilmesinin ardından, Activision Blizzard da canlı Overwatch etkinliklerini iptal ettiğini açıkladı. 

Electronic Arts coronavirüs salgını için daha önce de önlemler almaya başlamıştı. Şirket, uluslararası ofislerini kapatma kararı almıştı. Electronic Arts şimdi ise kapatılmayan ofislerdeki çalışanlarının 1 Nisan 2020’ye kadar evden çalışmalarını tavsiye ediyor. 

Dünya da ise coronavirüs salgını hakkında alınan önlemler gitgide sertleşiyor. ABD, İspanya, İtalya gibi ülkelerde virüs salgını nedeniyle OHAL ilan edildi.

İnternet Dolandırıcılığı – Timur Akkurt & Ekin Kollama

HAKSIZ FİYAT ARTIŞI ŞİKAYET BİLDİRİMİ NASIL YAPILIR? HFA-bildirim Uygulaması

Umreden dönenler karantinada! Dönen bir kişide covid-19 tespit edildi