Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Elon Musk sayesinde son zamanlarında üst üste radikal değişiklikler yaşayan Twitter’ı artık takip etmek neredeyse imkansız hale gelmeye başladı. Dünyaca ünlü popüler sosyal medya platformundaki son değişiklik ise web logosu. Artık Twitter’ın web logosunda mavi kuş değil Dogecoin var.
Twitter’ı satın alır almaz ardı ardına değişiklikler yapan Elon Musk, kimileri tarafından onay bulurken kimileri tarafından da sert bir şekilde eleştiriliyor. Özellikle yapmış olduğu birçok değişikliği keyfi ve şımarıkça bulan oldukça büyük bir kitle olduğunu söyleyebiliriz. Ancak tüm bunlara hiç mi hiç aldırmayan Musk, şimdi de Twitter’ın web logosunu Dogecoin ile değiştirdi. İşte detaylar!

Dogecoin Nedir?

Bir mikroblog ve sosyal ağ hizmeti olan Twitter’ı iki kat fiyata satın alan ve satın aldıktan sonra da ardı arkası kesilmeyen değişiklikler yapan Elon Musk’tan bir hamle daha. Dünyanın en popüler ve en yaygın kullanılan sosyal medya platformunda radikal değişikliklere giden Musk, icraatları ile konuşulmaya devam ediyor. Daha geçtiğimiz hafta şirketin basın mailine otomatik yanıt olarak “gülen kaka emojisi” tanımlamaktan çekinmeyen Musk, şimdi de Twitter web logosunu Dogecoin’e çevirdi. Peki sembolü Ɖ ve D, kısaltması da DOGE olan Dogecoin nedir? Öncelikle 8 Aralık 2013 tarihinde başlatılan Dogecoin, Litecoin tabanlı bir elektronik para birimidir. Logosunda ise bir internet fenomeni olan Doge’un esinlendiği Shiba Inu cinsli bir köpek bulunuyor. Ve Dogecoin, anlık, eğlenceli ve geleneksel bankacılık ücretlerinden muaf bir ödeme sistemi kurmak isteyen yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından icat edilen bir kripto paradır.

Otomatik Yanıta Gülen Kaka Emojisi Tanımladı

Twitter’da yaptığı değişikliklerle sık sık gündemde olan Elon Musk, geçtiğimiz günlerde şirketin basın mailine otomatik yanıt olarak “gülen kaka emojisi” tanımlamasıyla gündeme gelmişti. Hatta Twitter ile ilgili bilgi almak isteyen gazeteciler, cevap olarak yalnızca “gülen kaka emojisi” ile karşılaştılar. Ve Musk tabii ki durduğu yerde durmayarak şimdi de Twitter Web logosunu Dogecoin ile değiştirdi. Diğer yandan bu durum Dogecoin’e yaradı. Musk’ın Twitter Web logosunu Dogecoin ile değiştirmesinin ardından Dogecoin’in fiyatı yükselişe geçti. Hatta DOGE, son birkaç saatte %30’a yakın değer kazandı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz