Dünyanın önde gelen elektrikli araç şirketlerinden olan Tesla, Model Y için fiyatları duyurdu ve ön sipariş sürecini başlattı. Türkiye pazarına da giriş yapan Tesla Model Y için ön sipariş bugün başladı. Modelin fiyatı ve diğer özelliklerine dair bilgiler ise dün akşam gerçekleşen etkinlikte açıklandı.

Dün yapılan etkinlik ile birlikte Tesla, Model Y’nin fiyat ve alım şartlarının yanı sıra aracın özelikleri, yeni şarj istasyonları ve gelecek planlarını da katılımcılarla paylaştı. Bugün de ülkemizde ön sipariş süreci başlayan Model Y, 3 farklı motor ve menzil seçeneğinin yanı sıra farklı opsiyonlarla satılıyor. Müşterilerin 10 bin TL ön ödeme ile sipariş oluşturmalarına olanak tanınan araçların teslim tarihleri ise temmuz ila eylül ayları arasında gerçekleşecek. İşte detaylar!

Tesla’nızı Nasıl Alabilirsiniz?

Ön sipariş süreci bugün başlayan Tesla Model Y’yi satın alabilmek için öncelikle Tesla.com internet sitesine girmeniz gerekiyor. Burada yer alan ana sayfadan Model Y seçimini yaptıktan sonra sağ üst köşeden ülke seçimini tıklayıp, Türkiye-Türkçe seçeneğini seçiyorsunuz. Bu işlemin ardından karşınıza Türkiye fiyatları, opsiyonlar, paketler ve teslim tarihleri gelecek. Bu arada karşınıza gelen fiyatlar konusunda unutmamanız gereken çok önemli bir durum söz konusu. O da göreceğiniz rakamların vergiler hariç olduğu. Alışverişinizin sonunda ödeme yapmadan önce KDV ve ÖTV dahil anahtar teslim fiyatını görebileceksiniz. Ancak şu an için 10 bin TL ön ödeme ile aracı sipariş ediyorsunuz. Teslim tarihi geldiği zaman ise aracın fiyatı düşebilir ya da yükselebilir. Eğer yükselir ve siz de siparişinizi iptal etmek isterseniz, bu durumda sipariş iptali gerçekleştirerek paranızı geri alabilirsiniz.

Türkiye Fiyatı Ne Kadar?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz