Okuma Süresi
1 dakika

Elon Musk, Twitter’a yeni gelecek özellikleri paylaştığı tweetler ile duyurdu. Yeni özellikler arasında daha yüksek bir ücret karşılığında reklamları tamamen ortadan kaldıran abonelik sistemi dikkat çekiyor.

Ünlü milyarder Elon Musk, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’ı satın aldığından beri birçok yeni özellik ile karşımıza geliyor. Bunlar en çok dikkat çekeni mavi tik almanızı sağlayan Twitter Blue aboneliğiydi.

Musk, geçtiğimiz gün Twitter’da platforma yeni gelecek özellikleri duyurdu. Bunların arasında Twitter Blue’nun bir üst modeli olacak abonelik sistemiyle reklamların tamamen kalkması en çok ilgi çeken özellik oldu.

Reklamlardan Arınmış Bir Twitter Geliyor

Musk, paylaştığı gönderide Twitter’daki reklamların çok sık gösterildiğini ve çok yer kapladıklarını belirtti. Daha sonra önümüzdeki haftalarda bu sorunların çözüleceğini ve Twitter Blue’nuun daha pahalı bir ücrete sahip abonelik katmanıyla reklamları tamamen kaldıracak bir sistem getireceklerini açıkladı.

Farklı Dillerle Paylaşılan Gönderiler, Çeviri Yapılarak Ana Sayfanıza Çıkacak

Musk, paylaştığı bu gönderide Japonya başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından çok enteresan gönderiler paylaşıldığını ve Twitter’ı sadece kendi dilinde kullanan insanların bundan mahrum kaldığına değiniyor.

Gelecek haftalarda Twitter’a gelecek olan bu özellik ile kullanıcılar, başka dillerde paylaşılan gönderileri kendi dillerine çevrilmiş biçimde anasayfalarında önerilmiş tweet olarak görebilecekler.

Twitter’dan Çıktığınızda ‘Sana Özel’ veya ‘Takip Edilenler’ Sekmelerinden Hangisinde Olduğunuz Hatırlanacak

Twitter’a yeni gelen ‘Sana özel’ ve ‘Takip edilenler’ sekmelerinden herhangi birindeyken uygulamayı kapattığınız zaman, uygulamayı tekrar açtığınızda hangisinde olduğunuz fark etmeksizin ‘Sana özel’ sekmesinde başlıyorsunuz.

Twitter’ın bir sonraki güncellemesi ile artık hangi sekmede kaldıysanız tekrar açtığınızda oradan gezinmeye devam edebileceksiniz.

Musk, paylaştığı gönderilerde bu özelliklerin uygulamaya geleceği net tarihleri vermedi. Bir tek son özelliğin bir sonraki güncelleme ile geleceği detayını biliyoruz.

Her geçen gün yeni özellikler eklenen Twitter’ın şimdiki gündeminde yukarıda belirttiğimiz özellikler var. Elon Musk’ın para kazanmak için yeni ücretli özellikleri değerlendirdiği apaçık ortada. Platforma yeni gelecek özellikler hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz