Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Agresif işten çıkarma politikasıyla son zamanlarda gündemden düşmeyen Twitter’ın sahibi Elon Musk, yaşanan şok gelişmeyle yeniden işe alımlara başlıyor.

Elon Musk, yakın zamanda Twitter’ı satın almasının ardından ilk iş olarak yönetim kurulunu görevden alıp çalışanlarının yarısını işten çıkarmıştı. Sosyal medya platformunu ele aldıktan sonra köklü değişiklikler yapmayı planlayan Musk, görünene göre şimdilik işten çıkarmalara son vermiş gibi.

Twitter, Yeniden İşe Alımlara Başlayacak

İşten çıkarmaların ardından kalan personele oldukça sert bir şekilde ifadeler kullanan ve âdeta “Ya ayrılın ya da iyi çalışın!” mesajını veren Elon Musk, bu konuda geri adım atıyor. Gelen bilgiler doğrultusunda Twitter içerisindeki işten çıkarmalara bir son verilmiş durumda.

İşten çıkarmaların sona erdiği şirkette bazı pozisyonlar için yeterli yetkinlikteki kişiler aranıyor. Mühendislik ve satış rollerinin bu pozisyonların başında geldiği belirtiliyor. Hepimizin bildiği gibi Twitter’ın son dönem yaptığı agresif işten çıkarma politikası tepki toplamış ve şirketin önemli kayıplar yaşamasına yol açmıştı.

Elon Musk’ın Çalışanlarıyla Bir Araya Geldiği Toplantı

Elon Musk’ın geçtiğimiz gün çalışanları ile bir araya geldiği toplantı sırasında işe alımların tekrar başlayacağını açıkladığı ifade ediliyor. Elon Musk, çalışanları ile görüşmek istediğini belirttiği maillerde yazılımcı vurgusu yapmıştı. Bu ifadeden yola çıkarak, Twitter yeni yazılımcılara ihtiyaç duyuyor olabilir gibi gözüküyor.

Yapılan toplantıda Elon Musk, Twitter çalışanlarının sorularını da yanıtladı. Bu konuda en çok merak edilen konuların başında şirketin merkezinin San Francisco’dan Teksas’a taşınması oldu. Musk, şu anlık böyle bir planları olmadığını belirterek, ilerleyen dönemde şirketin her iyi eyalette de merkezi olabileceğinin ipuçlarını verdi.

Twitter CEO’su aynı zamanda ortaya çıkan sahte hesaplar nedeniyle şimdilik askıya alınan Twitter Blue aboneliğinin ay sonunda tekrar aktif olacağını da belirtti. Twitter, bu konudaki karışıklığı çözmek adına farklı renkte bir onay işaretlerine yer verebilir.

Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, şirket için aldığı yeni kararlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Elon Musk’ın şirket çalışanlarıyla ilgili izlediği politika hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz