iPhone MacBook Üzerinden Kablosuz Şarj

Apple; iPhoneiPad ve Apple Watch cihazların ‘MacBook’ bilgisayarlar üzerinden kablosuz bir biçimde şarj edilebilmesini mümkün kılan bir patent aldı. Patent görselinde, söz konusu cihazları kablosuz olarak şarj edebilen bir MacBook’un çiziminin bulunduğu ifade edildi.  

Apple, ‘Hi Speed’ etkinliğinde görücüye çıkardığı ‘iPhone 12’ serisi ile kablosuz şarj teknolojisine ilişkin önemli bir adım attı. Serinin, ‘MagSafe’ aksesuarları ile kablosuz bir biçimde şarj edilebildiği biliniyordu. Yaşanan gelişme sonrası, şirketin bu teknolojilere daha fazla odaklanması bekleniyordu. Bunun üzerine Apple, kablosuz şarj teknolojisine ilişkin yeni bir hamle yaptı. ABD merkezli teknoloji devinin; iPhoneiPad ve Apple Watch cihazların, ‘MacBook’ bilgisayarlar üzerinden kablosuz bir biçimde şarj edilebilmesini mümkün kılan bir patent aldığı ifade edildi.  

Aktarılan detaylara göre; patent görselinde, söz konusu cihazları kablosuz olarak şarj eden bir ‘MacBook’ çizimi yer alıyor. Çizimde ayrıca, MacBook’un kendisi de çift yönlü şarj bobinleri sayesinde kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Patent içerisinde aynı teknoloji, iPad üzerinden de gösteriliyor. Söz konusu görselde, iPad’in de iPhone ve Apple Watch’u kablosuz olarak şarj edebildiği görülüyor.  

Apple tarafından yapılan yeni patent başvurusunda ‘MagSafe’ de görüldü 

Apple Yeni Patent

Apple tarafından yapılan yeni patent başvurusunda, ‘MagSafe’ batarya kılıfı ile ilgili de bir patent yer alıyor. İlgili patentte; iPhone ve AirPods, ‘MagSafe’ üzerinden şarj ediliyor. Teknoloji devi; patent başvurusunda, her cihazın kendi güç kaynağına ihtiyaç duyabileceğinin de altını çiziyor. Aktarılan detaylara göre; patenti alınan teknoloji ile söz konusu cihazların ‘MacBook’ üzerinden kablosuz olarak şarj edilebilmesi için özel bir şarj haznesine ihtiyaç duyulmuyor. Cihazlar, MacBook’un çevresindeki herhangi bir alana yerleştirilerek şarj edilebiliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple, İki Ayrı Katlanabilir Ekranlı ‘iPhone’ Modeli Test Ediyor! 

Apple, ‘Vybe Together’ Uygulamasını Pandemi Kurallarını İhlal Ettiği Gerekçesiyle AppStore’dan Kaldırdı!

Apple, ‘AirPods Pro 2’ Kulaklıkları İki Ayrı Boyutta Piyasaya Sürebilir! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz