Akıllı Ayakkabılar
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
4 dakika

Teknoloji, giyilebilir ürünlerle de aklımızı başımızdan almaya devam ediyor. Bunlardan biri de akıllı ayakkabılar. Peki en iyi teknolojik ayakkabılar hangileri? İşte; yürüme deneyimini farklı boyuta taşıyan akıllı ayakkabılar. ‘En iyi teknolojik ayakkabılar’. Akıllı ayakkabılar’. ‘Teknolojik ayakkabılar’. ‘Giyilebilir teknoloji ayakkabı’.  

Nike, Adidas, Puma olmak üzere bazı markalar gelişen ürettikleri  ayakkabılarla teknoloji çağından yararlanmayı biliyorlar. Peki bir teknolojik ayakkabının maksimum özelliği nedir? Yürümek gibi basit bir eylemi gerçekleştirirken akıllı ayakkabıların bize sunabileceği farklılıklar ne olabilir? Tekno Safari editörleri olarak en iyi teknolojik ayakkabıları listelediğimiz yazımızda bu soruların da cevabını verdik. En iyi 8 teknolojik ayakkabıların özelliklerinden kısaca bahsederek akıllı ayakkabıların hayatınıza ne gibi değişiklikler katabileceğine değindik. İşte; ‘En iyi teknolojik ayakkabılar’. ‘Teknolojik ayakkabılar’. ‘Giyilebilir teknoloji ayakkabı’. ‘Akıllı ayakkabılar’. ‘Yürüme deneyimini farklı bir boyuta taşıyan akıllı ayakkabılar’. 

En İyi Teknolojik Ayakkabılar 

Akıllı Ayakkabılar

 

‘En iyi teknolojik ayakkabılar’. ‘Teknolojik ayakkabılar’. ‘Giyilebilir teknoloji ayakkabı’. ‘Akıllı ayakkabılar’. ‘Yürüme deneyimini farklı bir boyuta taşıyan akıllı ayakkabılar’. 

  • Nike Adapt 
  • Nike Adapt BB 
  • ShiftWear 
  • Digitsole Smart 
  • Puma: BioEvolution 
  • Adidas Futurecraft 4D 
  • Puma Fi 
  • Under Armour ArchiTech 
Nike Adapt 

Akıllı Ayakkabılar

 

En iyi teknolojik ayakkabılar listemizde yer alan ‘Nike Adapt’ ayak şekline elektronik olarak uyum sağlıyor. Aynı zamanda akıllı telefonunuzla senkronize edebildiğiniz Nike Adapt marka ayakkabınızın ışıklarını kişiselleştirebiliyor, pil seviyelerini kontrol edebiliyorsunuz. Siri kısayolları oluşturarak hareket halindeyken ayakkabınızı kontrol edebiliyorsunuz. Kablosuz şarj ile ayakkabınızı şarj edebildiğiniz ayakkabınızın pilleri ayağınızdayken bitse dahi bağcıklarını açabiliyorsunuz. İlk etapta karışık gelen bu ayakkabıyı öncelikle yanında yer alan düğmelerden herhangi birine 1 ya da 2 saniye basılı tutarak açıyorsunuz. Ardından bağcıklarınızı bağlamak ve çözmek için tek bir düğmeye dokunmanız yeterli oluyor.  

Nike Adapt BB 

Akıllı Ayakkabılar

Nike Adapt serisinden olan Nike Adapt BB, özellikle de basketbolcular için üretildi. Nike Adapt teknolojisinde olduğu gibi bağcıklarınızı tek düğmeyle bağlayıp çözebildiğiniz ayakkabıda aynı zamanda otomatik olarak bağcıkları sıkıyor ve gevşetebiliyorsunuz. Akıllı telefonlarınızla uyum içinde kullanabildiğiniz Nike Adapt BB, basketbol oyuncuları hedef alınarak tasarlandığı için bağcıklarda kişilerin belirlediği sıklık seviyesini koruyor ve hareket halindeyken pillere zarar gelmiyor. Batarya ömrü 14 gün olan ayakkabıyı kablosuz şarj ünitesi sayesinde şarj edebiliyorsunuz. 

ShiftWear 

Akıllı Ayakkabılar

Listenin en güçlü teknolojik ayakkabıları arasında bulunan ‘ShiftWear’ elektronik mürekkepli bir ekrana sahip. Ayakkabının bu özelliği sayesinde kullanıcılar akıllı telefonlarıyla istedikleri gibi ve istedikleri zaman tasarımını değiştirebiliyorlar. Dolayısıyla eşsiz bir deneyim yaşatan ayakkabı aynı zamanda 5 metre suya kadar da dayanıklıdır. Tabanındaki doku sayesinde sert hava koşullarına da dayanıklı olan ayakkabının tasarımını, içerisinde bulunan elektronik kağıt ekran sayesinde ayarlayabiliyorsunuz. Batarya ömrü 30 gün olan ShiftWear, attığınız her adımla birlikte şarj oluyor. Ayrıca kablosuz olarak da şarj edebiliyorsunuz. 

Digitsole Smart 

Akıllı Ayakkabılar

Attığınız adımların sayısını, alınan rotaları, kaç kalori kaybettiğinizi takip eden ‘Digitsole Smart’ ShiftWear gibi listemizin güçlü teknolojik ayakkabılarındandır. Ayakkabının özellikleri bunlarla bitmiyor. Kuvvet, duruş, yorgunluk ve adım boyutuna göre yürüme stilinizi oluşturabildiğiniz ayakkabı ile yürüme verimliliğinizi artırabiliyorsunuz. Isıtma teknolojisi özelliği de bulunan ayakkabı, bu sayede ayağınızın sıcaklını koruyor. Suya ve toza dayanıklı bir teknolojiye ve 3D kavrama kauçuğuna sahip olan Digitsole Smart, zarif ve sportif bir görünüm sunuyor. 

Puma: BioEvolution 

Akıllı Ayakkabılar

‘Puma: BioEvolution’ henüz deneyim aşamasında olmasına rağmen adından söz ettiriyor ve en iyi teknolojik ayakkabılar arasında görülüyor. Teknoloji tutkunlarının büyük bir merakla beklediği Puma: BioEvolution’ın henüz satışta olmasa bile belli özellikleri duyurulmuştu. Bunlar arasında; nanosensör gibi davranarak ayağın ter ve ısı üreten alanlarını haritalandırması ve bu haritalamayla bir havalandırma modeli oluşturarak ayağınızın terlemesine imkân vermemesi yer alıyor. Ayrıca onu giydiğinizde vücudunuzla birlikte mükemmel bir uyum sağlıyor. 

Adidas Futurecraft 4D
Akıllı Ayakkabılar 

Bir koşu ayakkabısı olan ve en iyi teknolojik ayakkabılar arasında yer alan ‘Adidas  Futurecraft 4D’, 3D baskı ile üretilmiştir. Bununla birlikte 4D orta tabana sahip olan ayakkabı 17 yıllık koşu verilerini temel alarak tasarlanmıştır. Ayağınızı sabitleyen ve ayak hareketlerinize uyum sağlayan Adidas Futurecraft  4D, ayağı çorap gibi saran bir yapıya sahip.  

Puma Fi 

Akıllı Ayakkabılar

IPhone ve Apple saat aracılığıyla kontrol edebildiğiniz ‘Puma Fi’, antrenmanlar ve hafif koşu için üretilmiştir. Dolayısıyla hem koşucuların hem de spor salonu tutkunu olanların kullanabileceği bir ayakkabı. Ayakkabının üst kısmı nefes alabildiği için rahat bir kullanıma sahip. Ayrıca teknolojik cihazlarla kullanabiliyor ve ayakkabının performansını otomatikleştirebiliyorsunuz.  

Under Armour ArchiTech 

Akıllı Ayakkabılar

Yürüme deneyimini farklı bir boyuta taşıyan ayakkabılar arasında olan ‘Under Armour ArchiTech’ kuvvet antrenmanları ve ağırlık kaldırma esnasında kullanıcının dengesini koruyan destekleyici topuk yapısına sahip. Üst kısımdaki delikler sayesinde ayağın nefes almasını sağlayan ayakkabı, 3D baskı teknolojisi ile üretildi. Ayrıca ayağın orta kısmını bileğe kadar sarabilen ayakkabı çok yönlü bir deneyim yaşatıyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Giyilebilir Teknoloji; Akıllı Saat Önerileri

Otopilot Kodlarının Çalındığı Gerekçesiyle Açılan Davada, Eski Bir Tesla Mühendisi Suçlamaları Kabul Etti  

Huawei, 18. Küresel Analist Zirvesi ’nde 2030 Akıllı Dünya Stratejisini Anlattı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz