Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

2021 yılı itibarıyla dünyanın en çok satan ilk 4 telefon markasından biri olan Vivo, Y serisi cep telefonlarıyla kullanıcılara üstün performans sağlıyor. Vivo Y16, zarif tasarımı ve iki farklı renk seçeneğinin yanı sıra güven veren kalite teminatını sunuyor.

Vivo Y serisi akıllı cep telefonları arasında yer alan Y16 modeli, iki farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. Yıldızlı gece siyahı ve ışıltılı altın renkleri telefonun çekiciliğini zirveye taşıyor. Y serisindeki telefonlar, aynı zamanda V serisinin devam eden tasarım sürekliliğine de sahip.

Sadece 8,19 mm kalınlığındaki cihaz, estetik bir tasarıma sahip. 2,5D arka kıvrım, düz çerçeve ve arasındaki her şey bir araya getirilerek rahat tutuş deneyimi sağlıyor. Pleksi ve Polikarbonattan üretilen arka kapağı, cam bir dokuya sahip. Aynı zamanda aşınmalara karşı dayanıklılığı, uzun süre kullanımda daha renklerin parlak görünmesini sağlıyor.

Güven Veren Kalite Teminatı

Vivo markasına ait tüm cihazlar, yüksek güvenilirlik ve dayanıklılık standartlarını karşılamak üzere sıkı testlerden geçiyor.

  • Ses Ayarı Düğmesi: 70.000 kez, 7 kg direnç
  • Güç Düğmesi: 150.000 kez, 7 kg direnç
  • Yan Tarafta Parmak İzi Okuyucu: 500.000 kez
  • USB Bağlantı Noktası: 10.000 kez takıp çıkarma döngüsü
  • Kulaklık Bağlantı Noktası: 6.500 kez takıp çıkarma döngüsü

Genişletilmiş Depolama Alanı

Vivo Y16, MediaTek P35 sekiz çekirdekli işlemciye ve 4 GB RAM alanına sahip. Aynı zamanda Genişletilmiş RAM özelliği sayesinde 4GB+1GB’dan 4 GB+4GB’a yükseltildi.

Uzun Süren Performans ve Pil Gücü

Vivo Y16’nın 5000 mAh kapasiteli pili, düşük pil için oluşabilecek endişeleri ortadan kaldırıyor. Cihaz, tek bir şarj ile internet üzerinden 18 saate kadar HD video izlemeyi sağlıyor.

Yan Parmak İzi Okuyucu ve Face Wake Özelliği

Cihazın yan parmak izi okuyucu tasarımı sayesinde güvenli ve kolay şekilde telefonunuzu açabilirsiniz. Ekran ışığı yanarken kilidi açmak sadece 0,232 saniye sürüyor.

Kamera Özellikleri

Günümüzde bir cep telefonu için önemli olan detaylardan biri kamera performansı. Vivo Y16, 5 MP ön kameraya, 13 MP ve 2 MP olmak üzere 2 tane de arka kameraya sahip. Panorama, yüz güzelliği, fotoğraf, video, canlı fotoğraf, time-lapse, profesyonel ve belgeler gibi sahne modları ise kamera performansını destekliyor.

Kutu İçeriği

Cihazın kutu içeriğine göz attığımızda geniş bir kapsam bizi karşılıyor. Telefonun kutu içeriğinde; Y16, Belgeler, Type-C – USB Kablosu, USB Güç Adaptörü, Yuva Açıcı, Koruyucu Film (uygulanmıştır) bulunuyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz