FIBA Basketbol Twitch
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

‘FIBA (Uluslararası Basketbol Federasyonu)’, basketbol maçlarını Twitch üzerinden canlı olarak yayınlayacağını duyurdu. Yaşanan gelişme sonrası FIBA, Twitch ile iş birliği gerçekleştiren ilk uluslararası federasyon oldu. Proje kapsamında, Twitch’te yılda 600 saat basketbol maçı yayınlanacağı ifade edildi.  

FIBA (Uluslararası Basketbol Federasyonu)’, çevrim içi canlı yayın platformu Twitch ile iş birliği yaptığını duyurdu. Yapılan iş birliği kapsamında, yılda 600 saatlik basketbol maçının Twitch üzerinden canlı olarak yayınlanacağı ifade edildi. Yayınlanacak maçlar arasında; ‘Kadınlar Avrupa Ligi’, ‘3×3’ maçları ve gençler kategorisindeki bazı maçların da yer aldığı dile getirildi. Yaşanan gelişme sonrası FIBA, Twitch ile iş birliği gerçekleştiren ve Twitch’te canlı yayınlara başlayan ilk uluslararası federasyon oldu.  

İş birliğinin duyurulmasının ardından FIBA Genel Sekreteri Andreas Zagklis, konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Anlaşmadan memnuniyet duyduğunu aktaran Zagklis, açıklamasında “Basketbolu interaktif bir şekilde daha fazla taraftara sunacak ve ailemizi genişletme hedefimizi güçlendireceğiz” ifadelerini kullandı.  

FIBA ve Twitch arasındaki iş birliği kapsamında, maçların yayınına ilkbahar aylarında başlanacak 

FIBA Twitch

Aktarılan detaylara göre; FIBA ve Twitch arasındaki iş birliği kapsamında, yılda 600 saat basketbol maçı Twitch üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Maçların yayınına, bu yılın ilkbahar aylarında başlanacak. Yapılan iş birliği, daha fazla sayıda basketbol içeriğini interaktif platformlara getirmeyi hedefleyecek. Proje, dijitalleşme faaliyetlerinin hızlandığı salgın sürecinde de spor-severlere sportif etkinliklere ilişkin alternatif kanallar sunacak.

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Avrupa Basketbolunda Bir İlk: Anadolu Efes ‘Dijital Tribünü’, Microsoft Teams ile Taraftarları Salona Taşıyacak

En İyi Mobil Basketbol Oyunları Listesi – 2020

NBA, sezonu askıya aldı! Bir basketbolcuda coronavirüs pozitif çıktı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz