nba'de maçlar askıya alındı

NBA bugün, 2019-2020 sezonunu, coronavirüs (COVID-19) sebebiyle süresiz olarak durdurduğunu açıkladı. NBA yönetimi, Utah Jazz’da oynayan Fransız pivot Rudy Gobert’in yeni tip coronavirüs testlerinin pozitif çıktığını açıkladı. Yapılan açıklamalardan sonra NBA’de maçlar askıya alındı.

Dünya Sağlık Örgütü’nün dün, pandemi (küresel salgın) ilan etmesinin ardından covid-19 yayılmaya devam ediyor. Coronavirüs şimdi ise NBA’e de sıçradı. Utah Jazz’de forma giyen Rudy Gobert’in son günlerde coronavirüs belirtileri gösterdiği ve yapılan testlerin pozitif çıktığı açıklandı. Basketbolcuda coronavirüs teslerinin pozitif çıkması sonucunda NBA’de maçlar askıya alındı.

Gobert’in covid-19 testlerinin pozitif çıkmasının ardından NBA’de maçlar askıya alındı. Yönetim bir sonraki duyuruya kadar ligin süresiz olarak durdurulduğunu açıkladı. Utah Jazz’ın sabaha karşı 03.00’da Oklahoma City ile oynayacağı maç ise başlangıç düdüğünden dakikalar önce iptal edilmişti. NBA, Oklahoma City ile oynanacak maçta Gobert’in salonda olmadığını belirterek hem diğer basketbolcuları hem de maçı izlemeye gelen seyircileri bir nebze de olsa rahatlattı. 

Coronavirüs tespit edilen NBA oyuncusu Gobert, pazartesi günü düzenlenen basın toplantısında COVID-19 ile alakalı kamuoyunun gereksiz hassasiyet ve endişe gösterdiğini söylemişti. Toplantı bitiminde ise Fransız oyunca ellerini, masadaki mikrofonlara ve kayıt cihazlarına sürerek söz konusu coronavirüs salgını ile dalga geçmişti.

nba'de basketbol maçları coronavirüs yüzünden iptal ediliyorNBA, dün gece düzenlenmesi gereken karşılaşmaları da maçların başlamasına çok kısa süre kala iptal etti. Sacramento Kings ve New Orleans Pelicans maçı da son dakikada ertelendi. Pelicans oyuncuları soyunma odasından ayrılmayı reddederken, maça atanan hakem Courtney Kirkland’ın pazartesi gecesi Utah’ta Jazz ve Toronto Raptors arasındaki karşılaşmada görev yaptığı belirtildi. 

Coronavirüs birçok ülkede hayatı felç etmiş durumda. Ülkeler bir bir okulları, mağazaları kapatıyor; dünya çapında düzenlenen birçok etkinlik ve organizasyon iptal ediyor. Birçok ülkede de maçların seyircisiz oynatılması kararı alındı. İtalya’da ise lig NBA’de olduğu gibi iptal edilmişti. 

Los Angeles Lakers’ın efsanesi LeBron James de geçen gün yaptığı açıklamada, düzenlenecek olan maçların seyircisiz oynanabilme ihtimali ortaya çıktığında hayal kırıklığına uğradığını ancak insan sağlığının her şeyden çok daha değerli olduğunu söylemişti.

ABD’nin başkenti Washington’da covid-19 sebebiyle OHAL ilan edildi

washington'da ohal ilan edildiÇin’den sonra en fazla can kaybının yaşandığı İtalya’da ölü sayısı 631’e yükselirken, enfekte olan insanların sayısı ise 10 bin 149 olarak biliniyor. ABD’de de vaka ve ölü sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. ABD’de covid-19 vaka sayısı 1.100’ü geçti. Coronavirüs salgını yüzünden ise hayatını kaybedenlerin sayısı 31’e yükseldi. Covid-19 salgının en fazla görüldüğü yer olan başkent Washington’da olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi. Başkan Donald Trump, geçen günlerde Avrupa seyahatlerini yasaklamıştı.

APPLE KULLANICILARINA 25 DOLAR ÖDEYECEK – DigiToll #5

Oscarlı oyuncu Tom Hanks, coronavirüse yakalandığını açıkladı