Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

2013 yılında Twitter tarafından kullanıma sunulan fakat günümüzde tarihe karışan Vine uygulaması için Elon Musk anket başlattı. Twitter’ın sahibi Musk, takipçilerine ”Vine’ı geri getireyim mi?” diye sordu.

Aylarca süren tartışmalar, birebir atışmalar ve söylentilerin ardından Elon Musk, Twitter’ı satın aldı. Bu gelişmeyle şirketteki bazı üst düzey yöneticiler işten kovuldu ve çalışanlar arasında Elon Musk hakkında görüş ayrılıkları yaşandı.

Elon Musk’ın Twitter ile ilgili planları gizemini korumaya devam ederken Musk tarafından herkesi şaşırtan bir paylaşım geldi. Takipçilerine ”Vine’ı geri getireyim mi?” sorusunu sordu.

Vine, Sosyal Medyanın Yoğun Şekilde Kullanılmaya Başlandığı Dönem Ortaya Çıkmıştı

6 saniyelik kısa videoların paylaşılmasıyla dikkat çeken Vine, dönemin popüler uygulamaları arasında öne çıkıyordu. Birbirinden komik anların ve videoların paylaşıldığı uygulama sayesinde birçok fenomen popülerlik sağladı ve üne kavuştu. Vine ile atılan bu adım Twitter tarafından satın alınıp yaygınlaşmaya ve sıkça kullanılmaya başlanmıştı. 2017’nin başında kapatılan uygulama, reklam ve eğlenceli saniyelerin paylaşıldığı yer olarak hafızalarımızda yer edindi.

Yakın zamanda ise Elon Musk tarafından Twitter’da paylaşılan anket büyük ilgi topladı ve yoğun katılımcı sayılarına ulaştı. Vine’ın geri gelmesi hakkındaki soruya kullanıcıların büyük bir çoğunluğunun ”Evet” yanıtı vermesi de gözlerden kaçmadı.

TikTok ile Bir Yarış Mı Bekleniyor?

Musk’ın anketinin altına yorum yapan MrBeast’e verdiği cevap dikkat çekti. MyBeast, ”Gerçekten Vine’ı geri getirirsen ve TikTok’la rekabet edersen bu çok komik olur.” diye yorum bıraktı. Musk ise bu yanıta ”What could we do to make it better than TikTok?” yani ”TikTok’tan daha iyi hale getirmek için ne yapabiliriz?” sorusuyla karşılık verdi.

Elon Musk tarafından gündeme taşınan Vine’ın geri gelmesi konusunun ne kadar ciddi olduğu bilinmiyor. Ancak oldukça eski ve çok sevilen bir platform olan Vine’ın, geri dönmesi hâlinde büyük bir popülerlik yakalaması da oldukça mümkün. ”Vine geri dönecek mi?” ve ”Dönerse TikTok ile bir rekabet içinde olacak mı?” sorularıyla yaşanacak gelişmeleri bekliyoruz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz