Okuma Süresi
3 dakika

Fujifilm, her baskıda sınırsız renkler sunan Revoria Press Serisini tanıttı. Ayrıntılar haberimizde

Fujifilm, Fujifilm Business Innovation Corp’un yeni ürün grubu Revoria Press serisinin Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. Fujifilm Türkiye Ülke Başkanı Keitaro So, Fujifilm Avrupa Grafik Sistemler Başkanı Taku Ueno, Fujifilm Türkiye Genel Müdürü Ünsal Akgün’ün, Fujifilm  MENA Bölgesi Dijital Printing Satış ve İş Geliştirme Müdürü Kerem Ege ve POD Satış Müdürü Cevdet Kır’ın konuşmacı olarak yer aldığı lansmanda, Fujifilm’in Türkiye’deki 10 yılı, yeni hedef ve yatırımlar, baskı sektörü ve Revoria ürünlerinin özellikleri konuşuldu. Tanıtılan ürünler arasında üst düzey profesyonel baskı pazarı için piyasaya sürülen sınırsız renk olanağı sunan Revoria Press PC1120 ve hem ticari amaçlı kullanıma hem de ofis kullanımına uygun olarak piyasaya sunulan mükemmel baskı kalıtesine sahip siyah beyaz üretim yazıcısı olan Revoria Press E1 Serisi yer aldı.

Türkiye’de büyümeye devam

 Fujifilm’in dünya ve Türkiye’deki faaliyetleri üzerine konuşan Fujifilm Türkiye Ülke Başkanı Keitaro So, şu açıklamalarda bulundu: “Bugün Türkiye’deki 10. yıl dönümümüze ulaşırken, pandemi gibi çeşitli zorluklara rağmen büyümeyi başarıyoruz. Önümüzdeki dönemde de sunduğumuz inovasyonlardan sektöre getirdiğimiz çözümlere kadar pek çok konuda Türkiye’ye katkı sağlamaya devam edeceğiz.”

Fujifilm 50 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteriyor

 Fujifilm Avrupa Grafik Sistemler Başkanı Taku Ueno da Türkiye’de ilk kez tanıtılan POD ürün grubuna ve Fujifilm’in grafik sistemler alanındaki çözümlerine dair şu değerlendirmeleri yaptı: “Fujifilm grafik baskı alanında sektöre yön veriyor. CTP kalıplarda pazar liderliğimiz, etiket segmentinde düz yataklı geniş format baskının öncüsü olmamız ve inkjet baskı makinesindeki liderliğimiz ticari baskı, etiket, kalıp ve ambalaj segmentlerindeki öncü konumumuzun en güzel örnekleri. Grafik baskı alanının yeni kavramlarından talep üzerine baskı (POD) segmentini 2021’den bu yana Almanya, İtalya, İspanya ve Hindistan gibi farklı bölgelerde hayata geçirdik.”

Fujifilm Türkiye Genel Müdürü Ünsal Akgün;  Fujifilm’in en iyi ürünü, en doğru şekildemüşterilerine sunmak amacıyla faaliyetlerini sürdürdüğünü dile getirirken, mutlak müşteri memnuniyeti felsefesi ile hareket ettiklerini anlattı. Akgün ayrıca; “Fujifilm, toplam 250 çalışanı ile farklı iş kollarında 50 yıldır Türkiye’de faaliyet göstermeye devam ediyor. Yerelde 32 yıllık, küreselde ise 60 yıllık grafik sistemler tecrübesi ile en iyi ürünleri sunarken sürdürülebilir sarf malzeme ve yedek parça tedarik etme ve satış sonrası servis hizmetlerimizde istakrarlı müşteri memnuniyeti sağlama hedefiyle yolumuza devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde de öncü, tescilli teknolojileri kullanarak sürdürülebilir bir toplumun gerçekleştirilmesine katkıda bulunmaya çalışacağız. Rekabetçi ama aynı zamanda baskı ve ambalaj endüstrisinin gelişimine katkıda bulunan, inovatif bir anlayış içinde ‘iyi ürün-iyi hizmet’ iddiamızı sürdüreceğiz.” dedi.

Dakikada 136 sayfalık baskı

Fujifilm POD Satış Müdürü Cevdet Kır da  tanıtılan yeni ürünlerin baskılarda statik önleyici özelliği sayesinde medyaların birbirine yapışmasını engelleyen, ince veya kalın kağıtlarda kıvrılma önleyici ünitesiyle de kullanıcı dostu yeni teknolojilerle donatılmış olduğunu berlirterek, “Sınırsız renk olanağı sunan, parlaklığı ile süper şık vernik etkisi veren modelimiz Revoria Press PC1120 dijital renkli baskı makinası, dakikada 120 kopya çıktı hızına ulaşarak 52 gsm’lik ince kağıttan 400 gsm’lik kalın kağıda kadar geniş yelpazede kağıt çeşitlilğini destekliyor. Tek geçişli, altı renkli yazıcı motoru ile donatılmış durumda olan makinemiz; kağıt katlama, sırttan zımbalama, üç yönlü kırpma ve düz, sırttan zımbalı bitiş için kullanılabilen çok yönlü bir hat içi son işlem yelpazesi sunabiliyor. Bir diğer mükemmel baskı kalitesine sahip ürünümüz olan Revoria Press E1 serisi ise mono baskıda yüksek üretim baskı hızıyla 52 gsm’lik hafif kağıttan 350 gsm’lik ağır kağıda kadar geniş yelpazede kağıt ağırlıklarını desteyebiliyor. Dakikada 136 sayfalık yüksek bir hızda baskı yapan dijital baskı makinesi, son derece küçük toner tozu partikül boyutuna sahip toneriyle 2.400 dpi’lik yüksek çözünürlüklü baskılar almaya imkan veriyor. Revoria Press PC1120, CMYK’nin ötesinde ekstra renklerle (gold,silver,white,pink,clear) baskıda katma değer yaratırken; Revoria Flow PC11 baskı sunucusu ile  yüksek çözünürlükte 1200 x 1200dpi x 10 bit görüntü işleme ile 2400 x 2400dpi x 1 bit baskı oluşturabiliyor. Ürünlerimizi Türkiye pazarında da satışa çıkarmış olmaktan dolayı heyecanlıyız.” ifadelerini kullandı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz