Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

HBO, Game of Thrones’tan binlerce yıl öncesini anlatacak olan Age of Heroes adlı diziyi iptal etme kararı aldı. İptal kararının nedeni ise, post-prodüksiyon sürecinin planlanandan uzun ve pahalı olması gösteriliyor.

Televizyon tarihinin en başarılı serilerinden biri olan ve her bölümüyle izleyicilere ekranlara kilitleyen Game of Thrones, sekiz sezonluk macerasına son noktayı koydu. David Benioff ve Dan Weis tarafından yazılıp yönetilen final bölümü, tüm zamanların en çok izlenen Game of Thrones bölümü olsa da, aceleye getirilen bazı olaylar nedeniyle eleştirilerin hedefi olmuştu.

Game of Thrones evreninden vazgeçmek istemeyen HBO, efsane serinin yazarı George R.R Martin ile beş pilot proje üzerinde çalışıyordu. Bunlardan biri, geçtiğimiz nisan ayında iptal edildi. Şimdi ise, bir devam dizisi daha iptal edildi. Edinilen bilgilere göre Game of Thrones’tan 8 bin yıl önceki zamanı anlatacak olan Age of Heroes beklenmedik bir kararla iptal edildi.

Naomi Watss ve Josh Whitehouse’un olduğu dizi, hayata geçmeye en yakın proje olarak gösteriliyordu. Jane Goldman tarafından yazılan Age of Heroes’un pilot bölümünü beğenmeyen HBO, post-prodüksiyon sürecinin planlanandan uzun ve pahalı olmasının da etkisiyle devam dizisini iptal etme kararı aldı.

HBO, bunun yerine orijinal diziden yaklaşık 300 yıl önce geçen ve Targaryen Hanedanı’nın yükselişine ve düşüşüne odaklanan House of the Dragon adlı diziyi hayata geçirecek. George R.R Martin’in romanı Fire & Blood’a dayanacak olan serinin yönetmen koltuğunda orijinal dizinin altı bölümünü yöneten Miguel Sapochnik oturacak.