Okuma Süresi
3 dakika

Huawei özellikle dizüstü bilgisayar, saat, kulaklık, tablet alanında son yıllarda çok ciddi bir pazar payına ulaştı. Bu başarının bir tesadüf olmadığını söylemek yanlış olmaz. Ürünlerinin tasarımları, donanım kalitesi ve fiyat/performans oranları onları bu noktaya getirmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde Huawei Türkiye’nin İstanbul’da yaptığı tanıtım toplantısında duyurulan MatePad Air PaperMatte Edition modelini detaylı bir şekilde inceledik. Videosunu yazının son kısmında izleyebilirsiniz.

Gelelim kullanıcı deneyimlerine. İlk söylemek istediğim ürünün modelinde geçen “paper” sadece bir kelime olarak orada değil. Özellikle kağıda, deftere not almayı sevenler için haberler iyi. Gerçekten kağıda yazı yazma, çizim yapma hissini veren özel bir teknoloji kullanılmış. PaperMatte ekranın ayna cam yüzeyinde yüz milyonlarca küçük yapı oluşturmak için nano düzeyde parlama önleyici aşındırma teknolojisini kullanarak, çevresel ışık parazitinin %97’sini ortadan kaldırıyor ve kristal netliğinde bir görünüm sağlıyor.
GBOX ile tüm uygulamalara erişmek mümkün.
Pek çoğunuzun bildiği gibi Amerika ile Huawei arasında olan problem yüzünden pek çok Amerika merkezli uygulama Huawei tablet ve telefonlarda kullanılamıyor. İşte tam bu nokrada GBOX uygulamaması devreye giriyor. Google, Netflix, Disney, Zoom aklınıza hangi uygulama gelirse GBOX ile tüm uygulamaları sorunsuzca kullanabiliyor, güncelleyebiliyorsunuz.
Akıllı Takip Kamerası “Olması Gereken Yerde”
Huawei’nin uzun zamandan beri yatay pozisyondayken tam ortaya denk gelen yerde kamerayı konumlandırdığını söyleyelim. Akıllı takip özelliği ile sunumlarınızda hareket etseniz bile sizi kadrajın ortasında tutan bu özellikle daha dinamik ve profesyonel sunumlar ve toplantılar yapabiliyorsunuz.
Ses ve Mikrofonlar
Tabletin alt ve üst kısmına konumlandırılmış 4 adet hoparlör ile yüksek kalitede müzik dinlemek, Netflix ile film izlemek keyif vermekte. Yine tabletin farklı noktalarına konumlandırılmış mikrofonlar ile sesiniz karşı tarafa en iyi şekilde aktarılabiliyor.
AppGallery’de her geçen gün daha zengin uygulamalar
Harmony OS için hazırlanan uygulama çeşitliliği her geçen gün artmakta. Tüm bankalar, alışveriş uygulamaları mağazada kolayca bulabileceğiniz şekilde görünüyor.
Geliştirilmiş Huawei Notes uygulaması
M-Pencil ile özel not uygulamasını kullanmak çok kolay ve eğlenceli. Gelişmiş araç seçenekleri, notlara görseller, grafikler eklemek, büyütüp, küçültmek çok kolay. El yazınızı çevirerek notlar oluşturmak, paylaşmak mümkün.
Multi-Window, App Multiplier ve SuperHub kullanımı
Huawei MatePad Air Papper Matte tüm diğer Huawei ürünleriyle %100 uyumlu ve özel algoritması sayesinde yüksek kapasiteli dosyaların hızla birbirine transferine imkan veriyor. Ekranınızı istediğiniz zaman Huawei bilgisayarınızın ikinci ekranı yapabiliyorsunuz. Üstelik dokunmadık bir ekrana da sahip oluyorsunuz.
Aynı Anda İki Kulaklık Desteği Var
Videomda izlerseniz orada da söyledim. Bu iki kulaklık desteği çok iyi ancak aynı anda çalışmaması bir eksiklik. Tableti iki farklı kişi kullanıyorsa o iki farklı kulaklığınızı tanıtarak kişisel kullanımınıza devam edebiliyorsunuz ancak birlikte bir film izleyelim, herkes kendi kulaklığı ile izlesin derseniz bu olmuyor.

Akıllı Manyetik Klavye

Huawei MatePad Air Papper Matte ergonomik klavyesi, kalemi ile birlikte adeta bir bilgisayar ile çalışma rahatlığında oluyor. Klavye aynı zamanda aslında koruyucu etkisi ile dış etkenlerden cihazınızı bir nebze de olsa korumakta.

Küçük Çantanıza Bile Sığabiliyor

11,5 inç ekranı, 6,4mm kalınlığı ve 508 gram ağırlığı ile küçük çantanıza bile rahatlıkla sığdığını söyleyebiliriz. Tableti günlük hayatınızda yanınıza almak için büyük bir sırt çantasına ihtiyacınız kalmıyor. Küçük el çantasına rahatlıkla sığabilecek şekilde tasarlanmış.

Ürünü satın almak, incelemek isterseniz link; https://consumer.huawei.com/tr/tablets/matepad-air-papermatte-edition/buy/

Uzun Pil Ömrü

Huawei MatePad Air Papper Matte neredeyse boyutu kadar içinde bir pil barındırmakta. Üstelik buna rağmen cihazın ağırlığı 508 gramda kalabilmiş. Tüm günü yoğun kullanımda bile rahatlıkla çıkartabiliyorsunuz. Bunun olabilmesi için tabi ki arkasında bir teknoloji var. Ekran yenileme hızı yaptığınız işleme göre değişebildiği için ciddi bir pil tasarrufu sağlamakta. İnternette dolaşırken, yazı yazarken, bir şeyler okurken ekran yenileme hızı 30 Hz’ye kadar düşüyor. Oyun oynarken, video izlerken ise 144 Hz kadar yükselebiliyor. İşte bu özellik en büyük tasarruf sebeplerinden biri. Ürünün kutusundan bir de hızlı şarj adaptörü çıktığı için olurda piliniz biterse hızlıca cihazınızı şarj etmeniz mümkün.

Ürünü satın almak, incelemek isterseniz link; https://consumer.huawei.com/tr/tablets/matepad-air-papermatte-edition/buy/ Bu vidoeda neler var?

Ürün özellikleri:
• 11,5 inç 2800×1840 piksel 3:2 FullView ekran. 30-144 Hz yenileme hızı.
• Yansımasız, kağıt benzeri ekran tasarım.
• 6,4 mm kalınlık, 508 gram ağırlık.
• HarmonyOS 3.1 işletim sistemi.
• PC App Engine ile bilgisayar benzeri kullanım.
• Akıllı Manyetik klavye ve kısayol tuşları.
• Akıllı takip kamerası
• Ayrılabilir klavye ile ergonomik kullanım koşulları
• Geliştirilmiş Huawei Notes uygulaması
• AppGallery uygulama çeşitleri (bankalar, alışveriş uygulamaları vs)
• Netflix, YouTube, Spotify deneyimi.
• GBOX çözümü
• Multi-Window, App Multiplier ve SuperHub kullanımı.
• Aynı anda iki kulaklık bağlantısını birden destekleme.

Huawei MatePad Air Papper Matte Detaylı İnceleme Videosu;

#Huawei #MatePadAir #papermatte

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz