Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Getir, n11.com ’a stratejik yatırım yapacak. Getir kurucusu ve CEO’su Nazım Salur’un Twitter’dan yaptığı paylaşımla resmileşen yatırım süreci şu an için görüşme sürecinde. 

Dünyada ilk kez ‘10 dakikada teslimat’ sloganıyla çevrim içi market hizmeti vermeye başlayan yerli girişim Getir, özellikle son dönemlerde aldığı yatırımlar ve değeriyle konuşulmaya devam ediyor. Getir, geçtiğimiz Ocak ayında ikinci yatırım turunu 128 milyon dolarla tamamlamıştı. Yalnızca iki ay içinde üçüncü turu da tamamlayan Getir, mart ayında Sequoia Capital ve Tiger Global’dan 300 milyon dolar değerinde yeni yatırım alarak değerlemesini 2,6 milyar dolara çıkarmıştı. Getir, 5,5 yıl kadar kısa bir sürede Unicorn olan ilk Türk şirketi olmuştu. Dördüncü yatırım turunu da haziran ayında tamamlayan Getir, aldığı 555 milyon dolarlık yeni yatırımla birlikte toplamda 7 milyar 555 milyon dolar değerlemeye ulaşmıştı. 

Getir, yurtdışından aldığı yatırımlarla büyümeye devam ederken, aynı zamanda pek çok sponsorluk ve yatırımla da kendisini gösterdi. Şirket ağustos ayının başında Galatasaray ile sponsorluk anlaşması yaptığını duyurmuş ve birkaç hafta sonra ise Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı’nın forma sponsoru olmuştu. Şirket son olarak ise araç kiralama girişimi MOOV’un yüzde 75’ini yaklaşık 16 milyon dolara satın almıştı. Şimdi ortaya çıkan yeni bir haber ise, Getir’in e-ticaret şirketi n11.com’a stratejik yatırım yapacağını gözler önüne serdi. 

Getir n11.com ‘a stratejik yatırım yapacak

Online market platformu Getir’in n11.com’a yapacağı stratejik yatırım, Getir CEO’su ve kurucusu Nazım Salur tarafından bildirildi. Salur, resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla Getir ile n11.com’a stratejik yatırım yapacağının haberini verdi. 

Nazım Salur, şu an için ön görüşmelerin tamamlandığını ve sürecin devam edeceğini duyurdu. 

Getir’in stratejik yatırım haberi kenarda dursun, e-ticaret şirketi n11.com’da da gelişmeler var. E-ticaret platformu, mayıs ayında yaptığı bir açıklamayla halka arz sürecini başlatmıştı. n11.com ortaklarından olan Doğuş Planet Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri Anonim Şirketi’nin belirttiğine göre, şirket halka arz için gerekli başvuruyu tamamlamıştı. Ancak söz konusu durum hakkında henüz bir gelişme bulunmuyor. 

Getir’in ise, n11.com’a yapacağı stratejik yatırım hakkında detaylı bilgi ise paylaşılmadı. Zira Nazım Salur’un da belirttiği gibi ön görüşmelerin tamamlandığı süreç muhtemelen devam edecek. Konuyla alakalı gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

İlginizi Çekebilir:

Getir, Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımının Forma Sponsoru Oldu!

Getir, Londra ve Amsterdam’ın Ardından Berlin ve Paris’te de Hizmet Vermeye Başladı! 

Poco X3 Pro PUBG , Asphalt 9, Mortal Kombat, UFC, Ark Survival Evolved ile oyun testi:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz