Getir Berlin
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Popüler çevrim içi market uygulaması Getir, Londra ve Amsterdam’ın ardından Avrupa’daki kullanım ağını genişleterek Berlin ve Paris’te de hizmet vermeye başladı. Platformun kurucu ortağı Nazım Salur, konuya ilişkin açıklamasında “Berlin ve Paris’e de bu iki heceli Türkçe kelimeyi sevdireceğiz. Getir şu an itibariyle Türkiye, İngiltere, Almanya, Fransa ve Hollanda’da. Çalışmaya devam!” ifadelerini kullandı. 

Popüler çevrim içi market uygulaması Getir, Londra ve Amsterdam’ın ardından Avrupa’daki kullanım ağını genişleterek Almanya başkenti Berlin ve Fransa başkenti Paris’te de hizmet vermeye başladı. Platformun kurucu ortağı Nazım Salur, konuya ilişkin sosyal medya paylaşımında “Berlin ve Paris’e de bu iki heceli Türkçe kelimeyi sevdireceğiz. Getir şu an itibariyle Türkiye, İngiltere, Almanya, Fransa ve Hollanda’da. Çalışmaya devam!” ifadelerini kullandı.  

Getir kurucu ortaklarından Tuncay Tütek ise Berlin ve Paris’in hizmet ağına eklenmesine ilişkin değerlendirmesinde ilk günden bu yana, yurt dışında ‘Getir’ ismi ile faaliyet göstermeyi hedeflediklerine işaret etti. 6 ay gibi kısa bir sürede 4 önemli Avrupa ülkesinde faaliyete başladıklarını dile getiren Tütek, açıklamasında ayrıca “Giriş yaptığımız ülkelerde, sahip olduğumuz bilgi birikimi ve teknolojik alt yapımızla operasyonumuzu hızla büyütebilme kabiliyetine sahibiz. Çok kısa zamanda Berlinlileri ve Parislileri Getir rahatlığı ile tanıştıracağımıza ve sokakları Getir moru ile renklendireceğimize inanıyoruz” ifadelerine yer verdi.  

Getir uygulamasının yeni durakları Paris ve Berlin, Mayıs ayında Nazım Salur tarafından duyurulmuştu 

Getir Paris

Diğer yandan; Getir, son dönemlerde sık sık aldığı yatırımlara ilişkin haberlerle gündeme geliyordu. Platform, Ocak ayı sonlarında ilk kez yurt dışına açılmış ve İngiltere başkenti Londra’da da hizmet vermeye başlamıştı. Bundan yaklaşık 4 ay sonra, Hollanda başkenti Amsterdam da Getir’in hizmet ağına eklenmişti. Platformun, motosikletli ve bisikletli teslimat görevlileriyle Amsterdam’da hizmet veriyor olduğu kaydedilmişti. Konuya ilişkin ilk açıklama, platform kurucusu Nazım Salur tarafından yapılmıştı. Salur, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Getir bugünden itibaren Amsterdam sokaklarında. Bu iki heceli Türkçe kelimeyi yeni ülkelerde de sevdirmeye devam. Paris ve Berlin yakında! @getir” ifadelerini kullanmıştı. Yaşanan gelişmeler sonrası, Paris ve Berlin de resmi olarak Getir uygulamasının kullanıma sunulduğu şehirler arasına katıldı.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Türkiye’nin Unicorn’u Getir, 555 Milyon Dolarlık Yeni Yatırım Aldı

Getir, Londra’nın Ardından Amsterdam Sokaklarında da Hizmet Vermeye Başladı! 

Getir, İngiltere Başkenti Londra’da Hizmet Vermeye Başladı 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz