google arama ve haberler

Sahte haberlerin yayılımıyla mücadele etmek adına Google Arama ve Haberler yeni bir güncelleme aldı. Detaylar haberimizde.

Neredeyse bir yıl önce Google, sahte haberlerin yayılmasını sınırlamak için bazı önemli adımlar atmış ve insanları güvenilmez arama sonuçlarına karşı uyaran bir özellik tanıtmıştı. Arama devi şimdi de bazı bilgi okuryazarlığı ipuçları ekledi. Ancak bu yeni şimdilik sadece ABD’de çalışıyor.

Google Haberler ve Arama ‘daki en son güncellemeyle, şirket özellikle algoritma arama konusunun gelişmekte olduğunu ve geniş çapta tartışıldığını fark ederse, bilgilerini nasıl doğrulayacakları konusunda kullanıcıları eğitmeye çalışıyor. Örneğin yazarın meşru bir bilgi kaynağı olup olmadığını görmek için yazarın adını aramak gibi önerileri kullanıcıya sunuyor.

Haber uygulaması ayrıca, diğer yayınlar tarafından sıklıkla alıntılanan haber kaynakları veya bir röportaj kısmı, resmi bir basın açıklaması, orijinal içerik, araştırma makaleleri gibi içerikleri En Çok Okunan Haberler olarak etiketleyecek. Böylece doğrulanmış ya da doğruluğu yüksek haberler daha ön plana çıkacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

OnePlus 10 Pro Küresel Pazar için Tanıtıldı

WhatsApp sesli mesaj deneyimini geliştiriyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz