whatsapp sesli mesaj deneyimi

WhatsApp sesli mesaj deneyimini sohbet dışında oynatma ve ses kaydı alırken duraklatma özelliği ile geliştiriyor. Güncellemeye dair detaylar haberimizde.

WhatsApp, sesli mesaj deneyiminde bazı büyük iyileştirmeler getirmeye çalıştığını duyurdu. Neden sesli mesajlara odaklanıldığını merak ediyorsanız, bunun çok kolay bir açıklaması var. Şirket WhatsApp’ta her gün akıllara durgunluk veren 7 milyar sesli mesaj gönderildiğini açıkladı.

7 milyar sesli mesaj

Bu gelitşirmelerin içerisinde, biraz geç kalınmış olsa da hiç olmamasından iyidir, bir sesli mesaj kaydederken duraklatma ve daha sonra devam ettirme ile ayrıca göndermeden önce dinlemeye izin veren bir taslak önizleme işlevi yer alıyor.

En hoşa giden gelişme ise muhtemelen sesli mesajları sohbet dışında da oynatma olacaktır. WhatsApp bu yeni özelliği şu şekilde açıklıyor: parçası olduğu sohbetin dışında bir sesli mesajı dinleyebilirsiniz, böylece çoklu görev yapabilir veya diğer mesajları okuyabilir ve yanıtlayabilirsiniz. Bu, sesli mesajlarla ilgili açık ara en çok istenen özellik olabilir, nihayet WhatsApp kullanıcılarına kulak vermiş..

Ayrıca, “oynatmayı hatırla(Remember Playback)” da geliyor. Bu özellik de inanılmaz derecede faydalı görünüyor. Bu özellik, dinlediğiniz bir sesli mesajı duraklattığınızda, o sohbetten çıksanız dahi sohbete döndüğünüzde kaldığınız yerden devam etmenizi sağlıyor.

whatsapp sesli mesaj

Bir yeni özellik olarak, iletilen mesajlar için hızlı oynatma var. Bu da uzun süredir gecikmiş olan başka bir kullanışlı özellik. Zira ‘normal’ yani iletilmeyen mesajlarda zaten 1,5x veya 2x oynatma hızı sunuluyor. Ancak iletilen mesajlarda bu mümkün değil.

Son olarak, birkaç haftadır Android uygulamasında mevcut olan bir özelliğin de “yakında geleceği” açıklandı. Bu özellik ise  kayıt alırken, sesli mesajdaki sesin dalga şeklinde görselleştirilmesi ve böylece kaydı takip etmeye yardımcı olmak olarak açıklanabilir.

Yukarıda bahsedilen diğer tüm özellikler önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak ancak ne zaman sunulacağına dair net bir tarih paylaşılmadı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Huawei Nova 9 SE Fırsatlarla Satışa Çıktı

iPhone 14 ekran altı parmak izi okuyucu ve periskop kameraya sahip olmayacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz