Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Eğitimde, sağlık alanında, teknolojide ve daha birçok alanda artık olmazsa olmaz bir araç haline dönüşen yapay zeka, fotoğrafçılık konusunda da önemli işlere imza atıyor. Son olarak ise Google Fotoğraflar uygulamasının düzenleme aracı Magic Editor’a yapay zeka desteği geldi. Uygulama artık nesnelerin yerini değiştirmeye veya kaldırmaya dahi yardımcı olacak. Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden birisi olan Google da, dün gerçekleştirmiş olduğu I/O etkinlikleri kapsamında yapay zeka çalışmalarına ağırlık verdi. Etkinlikte yapay zeka desteği ile gerçekleştirilen Google Fotoğraflar uygulamasındaki yenilikler de tanıtıldı.

Yapay zeka ve ileri teknoloji gelişmelerini yakından takip eden Google, dün gerçekleştirmiş olduğu I/O etkinliğinde, Google Fotoğraflar konusundaki yenilikleri de kullanıcılara tanıttı.  Google Fotoğraflar uygulamasında bulunan “Magic Editor” adlı düzenleme aracında yapay zeka destekli bir dizi düzenlemenin gerçekleştiğini duyuran Google, fotoğraflarınızda harika düzenlemeler yapabilmenize olanak sağlıyor. İşte detaylar!

Magic Editor ile Harikalar Yaratın!

Son zamanlarda yapay zeka çalışmalarındaki hızlı ilerlemeler hemen hemen hayatın her alanına sirayet ederken, şirketler de bu gelişmeleri oldukça yakından takip etmeye devam ediyor. Bu gelişmeleri izleyen ve bir şekilde bunlara entegre olmayı başaran teknoloji devlerinden birisi de elbette Google. Şirket, dün akşam saatlerinde düzenlemiş olduğu I/O etkinliğinde yapay zeka destekli çalışmalarını tanıtarak kullanıcıları bilgilendirdi. Bu konudaki çalışmalardan birisi de Google fotoğraflar uygulaması ile ilgili. Google Fotoğraflar uygulamasında bulunan Magic Editor, yapay zeka desteği ile artık kullanıcılara harika fotoğraf deneyimleri sunacak. Bu gelişimle birlikte kullanıcılar çekmiş oldukları fotoğraflarda nesnelerin yerlerini, arka planı ve hatta hava durumunu dahi değiştirebilecek. Hatta bununla da kalmayıp çekmiş olduğunuz fotoğraflardaki istemediğiniz nesneleri kaldırabilecek ya da herhangi bir şeyin yerini değiştirebileceksiniz.

Fotoğrafçılıkta Çığır Açacak Yenilik

Fotoğraf içerisindeki nesnelerin yerlerini değiştirip ya da ortadan kaldırabilmenize yardımcı olan bu özellik sayesinde fotoğrafçılık deneyiminde oldukça büyük bir çıtanın atlanacağı da ortada. Çekilen herhangi bir fotoğrafın yapay zeka destekli Magic Editor uygulaması ile bu şekilde dizayn edilebilmesi ile artık fotoğraflarınız adeta bir profesyonelin elinden çıkmış gibi olacak. Bu yılın sonlarına doğru öncelikle Pixel telefonların ulaşabileceği bu özelliğin, önümüzdeki yıl itibariyle tüm kullanıcılara açılacağı bekleniyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz