Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Google, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase ile yeni bir iş ortaklığına imza attı. Google’ın bu hamlesi, kripto para ile ödeme yapmanın önünü açacak. İşte detaylar!

Teknoloji şirketlerinin önde gelen isimlerinden Google, birçok alanda hizmet veriyor. Başlangıçta bir arama motoru olarak karşımıza çıkan Google, şimdilerde çevrimiçi reklamcılık, bulut bilişim, bilgisayar yazılımı, kuantum bilişim, e-ticaret, yapay zeka ve tüketici elektroniğine odaklanmayı sürdürüyor. Şirketin son hamlesi, tüm bu hizmetler için kripto para ile ödeme yapmayı mümkün kılacak gibi görünüyor.

Google Kripto Para Borsası Coinbase ile Ortaklığa İmza Attı!

Google, dün gerçekleştirdiği Cloud Next konferansında kripto para sektörünü heyecanlandıran bir açıklama yaptı. Kripto para birimleriyle ödeme yapmanın önünü açmak isteyen teknoloji devi, bu hedefine ulaşabilmek için en büyük kripto para borsalarından Coinbase ile anlaştığını duyurdu.

Anlaşmanın ardından her iki taraftan da açıklama geldi. Google, bulut hizmetlerinde kripto para ile ödemelerin 2023 yılında başlayabileceğini açıklarken; Coinbase ödemeler için Google’ın bulut altyapısından faydalanabileceğini ifade etti.

Coinbase Dijital Alt Yapısını Amazon’dan Google’a Taşıyacak!

Önde gelen kripto para borsalarından Coinbase, Google ile ortaklığına kadar Amazon Web Services‘ın bulut hizmetlerinden faydalanıyordu. Ancak şirketin Google ile imzaladığı ortaklık, Amazon ile yıllardır sürdürdüğü iş birliğinin sonu anlamına geldi. Şimdi Coinbase tüm dijital altyapısını Google’ın bulut hizmetlerine taşıyacak.

Kimler Kripto Para Kullanarak Ödeme Yapabilecek?

Google Bulut hizmetlerinin başkanı ve genel müdürü Amit Zavery’nin açıklamasına göre, ilk etapta Web3 dünyasından sadece sınırlı sayıda müşteriye kripto para ile ödeme imkânı tanınacak. Ödemeler, Coinbase Commerce hizmeti ile yapılacak. Şimdilik belli bir kesimle sınırlandırılan ödeme kripto para ile ödeme imkanı, yakın zamanda daha fazla müşteriye sunulacak.

Google Hangi Kripto Para Birimleriyle deme Kabul Edecek?

Google’a kripto para ile ödeme yapmayı sağlayan, tamamıyla Coinbase ile gerçekleştirdiği ortaklık olacak. Bu nedenle ödemeler yalnızca Coinbase Commerce platformunda desteklenen Bitcoin, Dogecoin, Ethereum ve Litecoin’in de aralarında olduğu 10 kripto para birimiyle gerçekleştirilebilecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz