Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Tecno’nun renk değiştirme teknolojili tasarımına sahip akıllı telefonu Camon 19 Pro Mondrian hem ABD hem İtalya’dan tasarım ödülü aldı. Serinin diğer telefonları ise iF Design Award 2022’den ödülle döndü.

Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren Tecno, dikkatleri üzerine çekecek bir gelişmeyle bir kez daha gündem olmayı başardı. Şirketin kısa süre önce tanıttığı ve Türkiye’de satışa sunulan akıllı telefon serilerinden Camon 19, teknoloji dünyasının en prestijli ödüllerinden bazılarını almayı başardı.

Sunlight Drawing Teknolojisi

CAMON 19 serisinin en güçlü modeli olarak öne çıkan CAMON 19 Pro, “Mondrian” isimli özel bir versiyona sahipti. Boston Güzel Sanatlar Müzesi iş birliğinde tasarlanan bu akıllı telefonun benzersiz bir özelliği vardı. TECNO CAMON 19 PRO Mondrian, “Sunlight Drawing” isimli bir teknolojiye sahipti. Bu sayede güneş yoğunluğu ile açısına bağlı olarak renk değiştirebiliyordu. İşte bu teknoloji, akıllı telefona İtalya’dan A’Design Award ve ABD’den MUSE Design Awards ödülünü kazandırdı.

Tecno Camon 19 Pro Mondrian’ın arka kapak tasarımında özel bir kimyasal işlem bulunuyor. Bu işlem sayesinde geleneksel akıllı telefon tasarımında boyut atlanmış oldu. Dolayısıyla bu tasarım ödülünü almak da Tenco Camon 19 Pro Mondrian için kaçınılmaz oldu.

Camon 19 Serisi, iF Design Award 2022 Ödüllerini Almaya da Hak Kazandı

TECNO’nun yüzünü güldüren ödül sadece CAMON 19 Pro Mondrian’dan gelmedi. Serideki diğer akıllı telefonlar da dünyanın en prestijli tasarım ödülleri arasında yer alan iF Design Award 2022‘de ödül almayı başardı. iF Design jürisi tarafından yapılan açıklamalarda şu görüşlere yer verildi: “Kullanıcılar için ultra ince çerçevesiyle yeni ekran deneyimi oluşturmak için çerçevesiz bir tasarımı benimsiyor. İki parçalı ve üç kameralı güçlü kamera ünitesi de arka panelin estetik tasarımını mükemmel bir şekilde dengelerken, metal çift halka, eloksal işlemini kullanan güçlü ve profesyonel üçlü kamera ile mükemmel bir şekilde entegre edilmiş.”

İki farklı ödülü birden alan Tecno Camon 19 Pro Mondrian’ın tasarımı hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce telefonun arka kapak tasarımının gün ışığında renk değiştiriyor olması etkileyici bir tasarım mı?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz