Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Dünya çapında oldukça popüler olan video izleme platformlarından birisi olan TikTok, kimileri tarafından çok sevilirken kimileri tarafından da kıyasıya eleştirilmeye devam ediyor. Daha yakınlarda yeni yasaklamalara maruz kalan TikTok, en büyük eleştiriyi de uzun saatler boyunca insanları ekrana bağlaması ile alıyor. Ama platformdan buna karşı da bir hamle geldi. Artık TikTok’da hem video izleyebilir hem de izledikçe para kazanabilirsiniz.

Sürekli yeni eleştirilerin odağı olmaya devam eden popüler video izleme platformlarından birisi olan TikTok, saatlerini ekran başında geçiren kullanıcıları için bir müjde verdi. Çünkü artık TikTok’ta saatlerini geçiren kullanıcılar, aynı zamanda para da kazanabilecekler. İşte detaylar!

İzleye İzleye Kazanabilirsiniz

7’den 70’e çok çeşitli yaşlardan kullanıcılara sahip olan TikTok, aynı zamanda öğrencilerden siyasetçilere kadar geniş yelpazede bir meslek skalasını da içinde barındırıyor. Sosyal medya platformları arasında kendine has bir kitleye sahip olan Tiktok, aynı zamanda videoların izlenme süresi de oldukça yüksek bir mecra. İşte tam da bu konuda bir çalışma yapan Ubiquitous isimli bir ajans, 10 saat boyunca TikTok videoları izleme karşılığında saat başına 100 dolar ödeme yapacağını duyurdu. Bir influencer pazarlama şirketi olan Ubiquitous, saniyede birçok içeriğin düştüğü TikTok videolarında ortaya çıkan yeni trendleri daha kolay keşfedebilmek için, günde 10 saat TikTok videosu izlemeyi kabul edenlere, saat başına 100 dolar vereceğini söyledi.

Öncelikle Yarışmayı Kazanmak Gerekiyor

Bunun için şirket öncelikle TikTok’ta çıkan yeni trendleri daha kolay takip edebilmek için bir yarışma düzenliyor. Yarışma sonucu seçilecek olan belli kişilere, günde 10 saat TikTok’ta dolaşmaları şartıyla saat başına 100 dolar ve toplamda 1000 dolar ödeme yapılması teklif ediliyor. Ancak şirketin düzenlemiş olduğu yarışmaya katılmak için belirli şartlar bulunuyor. Bu şartlardan birisi YouTube kanalına abone olmak, neden sizi seçmeleri gerektiğine dair 50-100 kelimelik bir yazı yazmak ve yarışmaya başvurduğunuzu belirten bir tweetle Ubiquitous’u etiketlemek. Yine Ubiquitous’un yaptığı duyuruya göre; TikTok hesabı olan, platforma aşina, trendleri takip edebilen ve eski trend benzerliklerini tespit edebilen birinin arandığını da vurgulayalım. Ayrıca yarışmaya başvurular 31 Mayıs tarihinde sona eriyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz