samsung-tv-google-duo-teknosafari

Samsung TV ‘ler, Google Duo ile görüntülü görüşme dönemini başlattı. Evde geçirilen zaman arttıkça Samsung, yüksek görüntü ve ses kalitesi ile TV’nin büyük ekranında görüntülü görüşme imkanı sağlıyor.

Samsung akıllı TV modelleri, Google Duo ile görüntülü görüşme desteğine başladı. Üst seviye görüntü kalitesi ve sistemi ile desteklenen Samsung AU8000 modeli ve üstündeki 2021 model TV seçenekleri, mobil görüntülü görüşme uygulaması Google Duo’yu destekliyor.

Samsung TV’lerde bulunan Google Duo ile, televizyona USB kamera ve mikrofon bağlayarak 32 kişiye kadar yüksek kaliteli görüntülü görüşme gerçekleştirilebilir. Böylece akıllı telefon, tablet ve bilgisayarlardan daha büyük ve konforlu bir ortamda görüntülü görüşmeler gerçekleştirilebilir.

samsung-tv-goruntulu-gorusme-teknosafari

Google Duo kullanabilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli:

  • Uyumlu bir web kamerasını doğrudan TV’nin USB bağlantı noktasına bağladığınızda TV’niz onu tanıyacak.
  • Görüntülü aramayı başlatmak için önce telefonunuzdaki Google Duo uygulamanızı TV’ye bağlayın.
  • Ardından mobil cihazınızda aramak istediğiniz kişileri seçerek TV’de görüntülü görüşme başlatabilirsiniz. Dilerseniz kişilerinizi doğrudan TV’deki Google Duo uygulamasından da seçebilirsiniz.
  • Karşı tarafın sizi arayabilmesi için Google Duo uygulamasının indirilmiş olması ve Google hesabınızı Duo hesabınıza bağlamış olmanız gerekiyor. Ayrıca hem akıllı telefonunuz hem de TV aynı Wi-Fi ağına bağlı olmalıdır.

Google Duo nedir?

google-duo-nedir-teknosafari

Google Duo çoğu kullanıcı tarafından birebir görüşme yapmayı sağlayan bir görüntülü konuşma uygulaması olarak düşünülür ama aslında öyle değildir. Birden çok sayıda kişiyi barındıran görüntülü sohbet grupları oluşturabilirsiniz ve sonrasında bu kişilerle video konferans toplantıları düzenleyebilirsiniz.

Google Duo‘yu web tabanlı sürümünde değil sadece mobil uygulamasında bu özelliği kullanabilirsiniz. Tercihiniz bilgisayardaki tarayıcıdan sohbet etmekse o zaman en iyi seçenek Google Meet‘tir.

İlginizi Çekebilir:

Google Duo Nedir? Nasıl Görüntülü Sohbet Edilir?

Samsung AU9000 inceleme – QLED’den önce son çıkış

Tekno Safari YouTube kanalımıza abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz