Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Honor yaptığı bir açıklamayla yeni akıllı telefonu Honor 50’nin Snapdragon 778G’den güç alacağını ve artık cihazlarında Google Servisleri ’ni barındıracağını açıkladı. 

Trump yönetimindeki ABD’nin Huawei ile yaşadığı ticari savaş sırasında Çinli şirketin bünyesinde bulunan Honor da uygulanan ambargolara maruz kalıyordu.  ABD’nin Çin hükümetine ve ordusuna veri sızdırdığı iddiaları için sert ambargolar koyduğu Huawei, çatısı altında bulunan Honor’un da yasaklardan etkilenmemesi için ‘Zhixin New Information Technology Co. Ltd’ye satmıştı. Söz konusu satışın Honor’un tedarik zincirinde yaşadığı sorunları ve ABD ambargolarından etkilenmemesi için gerçekleştirildiği aktarılmıştı. Huawei, Honor’un kendi başına faaliyetlerine devam etmesinin herkes için daha iyi olduğunu belirtmişti. 

Söz konusu satışın ardından ocak ayının sonlarına doğru Honor, ABD merkezli çip üreticisi Qualcomm ile görüşmelere başladıklarını ve Google Servisleri’ni kullanmasının önünde hiçbir engelin bulunmadığını açıklamıştı. Çinli şirketin CEO’sunun yaptığı açıklamalarda Google ve Honor anlaşmasının yapılması için önlerinde hiçbir engel olmadığı ve iki firmanın da bir süredir anlaşma için görüşmeye devam ettiğini belirtilmişti. Aradan geçen dört buçuk aylık sürenin ardından Honor cihazların Google Servisleri kullanacağı yönünde resmi bir açıklama geldi. 

Honor resmi olarak açıkladı: Google Servisleri geliyor

Honor Almanya Twitter hesabından yapılan bir paylaşım şirketin Google Servisleri’ni kullanacağını resmi olarak açıkladı. Bir Honor hayranının sorduğu “Honor 50’de Google Servisleri olacak mı?” sorusuna, “evet” şeklinde net bir cevap veren Honor yetkilileri ayrıca bir sürpriz haberi daha verdi. Ancak yetkililer henüz sürprizle alakalı bir açıklama yapmadı.

Snapdragon 778G ‘yi kullanan ilk cihaz Honor 50 olacak

Google Servisleri’ni Honor 50 ile yeniden kullanmaya başlayacak olan Çinli şirket cihazda geçen günlerde tanıtılan Snapdragon 778G yonga setini de kullanacak. Qualcomm’un geçen haftalarda tanıttığı Snapdragon 778G’den güç alacak ilk cihaz da Honor 50 olacak. 

Honor 50’nin Google Servisleri ve Snapdragon 778G ile geleceği belli olsa da akıllı telefonun diğer özellikleri ve fiyatı hakkında ise yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

İlginizi Çekebilir:

HONOR Band 6 Türkiye ’de Satışa Çıktı: Özellikleri ve Fiyatı

Honor, Yenilenen MagicBook 14 ve MagicBook 15 Dizüstü Bilgisayar Modellerini Tanıttı 

Sporcular İçin Dediler, Çıktık Test Ettik – Honor Watch ES İnceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz