Huawei Dünyanın En Yenilikçi Şirketleri

ABD merkezli bir yönetim danışmanlığı şirketi olan Boston Consulting Group’un hazırladığı dünyanın en yenilikçi şirketleri listesinde Huawei, 50 şirket arasında 6. sıraya yükseldi. Listeye ilk kez 2014 yılında 50. sıradan giren teknoloji devi, 2015 ve 2019 yılları arasındaki süreçte de 46. ve 48. sıralarda yer almıştı.  

ABD merkezli bir yönetim danışmanlığı şirketi olan Boston Consulting Group tarafından hazırlanan “Dünyanın En Yenilikçi 50 Şirketi” listesinde Huawei, bir önceki seneye göre 42 sıra birden yükselerek 6. sırada yer aldı. Boston Consulting Group, 2005 yılından bu yana en yenilikçi 50 şirketi ortaya çıkarmak için global inovasyon yöneticilerini araştırıyordu. Şirketin yeni raporu olan “En Yenilikçi Şirketler 2020: Seri İnovasyon Zorunluluğu” ise uzun vadede daha iyi performans gösteren şirketlere odaklanıyordu. Huawei, dünyanın en yenilikçi ve en çok gelişme gösteren şirketleri için bir gösterge niteliği taşıyabilecek listede 6. sıraya yükseldi. 

Huawei Dünyanın En Yenilikçi Şirketleri

Çin merkezli teknoloji devi, Boston Consulting Group tarafından hazırlanan listeye ilk kez 2014 yılında 50. sıradan girmişti. 2015 ve 2019 yılları arasındaki süreçte ise şirket, 46. ve 48. sırada yer almıştı. Hazırlanan son listeyle Huawei, listede 42 sıra birden yükselmiş oldu. Şirketin bir süredir, ürün portföyünü ve kullanıcıların aynı arayüzde farklı birimlerle etkileşime girebildiği çok cihazlı ekosistemini genişletmeye devam ettiği biliniyordu. Diğer yandan ABD yönetiminin, Huawei’i Amerikan vatandaşlarına yönelik gözetleme faaliyetleri yapmakla suçlaması sonrası Google, Huawei cihazlardan Android desteğini çekeceğini açıklamıştı. 

“Dünyanın En Yenilikçi 50 Şirketi” listesinde yer alan diğer teknoloji devleri ise Apple, Amazon, Microsoft, Samsung, IBM, Sony, Facebook, Tesla, Cisco, HP, Netflix, LG, Intel, Dell, Siemens, Philips, Xiaomi, Oracle, Volkswagen, Bosch, Uber, Toyota, Fiat ve Volvo oldu.

Huawei AppGallery, şirketin üst sıralara yükselmesine katkı sağlamış olabilir

Huawei AppGallery

Huawei, Google ile yaşadığı Android krizi üzerine kendi açık uygulama dağıtım platformu olan AppGallery ’yi geliştirmek ve büyütmek durumunda kalmıştı. Ayrıca şirketin, platformda daha fazla mobil uygulama sunabilmek için dünyanın en iyi uygulama geliştirici şirketleri ile iş birliği içerisinde çalıştığı ve sürekli olarak küresel geliştiricileri işe aldığı ifade edilmişti. Yaşanan tüm bu gelişmelerin, teknoloji devinin listede üst sıralara tırmanmasında önemli bir faktör olabileceği tahmin edildi. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Huawei 10.000 Dolar Ödüllü Fotoğraf Yarışması Başlattı

Huawei, Uygun Fiyatlı Olması Beklenen Yeni Telefonu Enjoy 20 Pro’yu 19 Haziran’da Tanıtacak

Huawei’nin Uygun Fiyatlı Yeni Telefonu P Smart S Tanıtıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz