uefa euro 2020 ertelendi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Tüm dünyayı etkisine altına alan coronavirüs sebebiyle, tüm spor branşlarında erteleme veya iptal kararları alındı. Avrupa’da birçok ülke ligleri askıya alma kararı verirken Türkiye’de de tüm maçlar bu hafta seyircisiz oynandı. UEFA EURO 2020 coronavirüs salgını sebebiyle bir yıl ertelendi.

Dünyadaki birçok futbolseverin heyecanla beklediği UEFA EURO 2020 de coronavirüs salgınından etkilendi. 1960 yılından beri düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası 4 senede bir düzenleniyor. Bu sene 60.sı düzenlenecek olan şampiyonanın açılış maçı Roma’da; yarı final ve final maçlarının ise Londra’da oynanması planlanıyordu. Ancak ortaya çıkan yeni bilgilere göre UEFA EURO 2020 ertelendi. Söz konusu coronavirüs salgını ekonomiden, ticarete; sanattan teknolojiye her alanı etkilemeye devam ediyor. 

UEFA’nın bugün 55 futbol fedarasyonu ile gerçekleştirdiği toplantıdan ertelenme kararı çıktı. Avrupa’da bulunan 55 futbol federasyonu ile yapılan toplantıda UEFA, üye ülkeler, Avrupa Kulüpler Birliği (ECA) ve  Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği (FIFPro) bir araya geldi.

Yapılan toplantıda EURO 2020’nin ertelenmesi kararı çıktı. Büyük bir heyecanla beklenen turnuvanın önümüzdeki sene yapılacağı bilgisi paylaşıldı.

UEFA bugün yapılan toplantısında EURO 2020’nin ertelenmesine karar verdi. Turnuvanın 2021 yılında yine aynı tarihlerde yapılması planlanıyor. Eğer söz konusu turnuva tarihlerinde yeni bir değişiklik olmazsa 2020 Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) 2021 yılında, 11 Haziran – 11 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek.

Küresel bir kriz yaratan koronavirüs sebebiyle Dünya Sağlık Örgütü pandemi ilan ederken, virüsün tespit edildiği ülke sayısı ise her geçen gün artıyor. İtalya, İspanya, Fransa gibi vaka ve ölümlerin ciddi sayılara ulaştığı birçok ülke olağanüstü hal ilan edip sokağa çıkma yasağı kararı verdi. Türkiye’de de 11 Mart itibariyle ilk kez tespit edilen coronavirüs sayısı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 16 Mart saat 23.55 civarında yapmış olduğu yeni açıklama ile 47’ye yükseldi. Türkiye’de tespit edilen coronavirüs vakalarının ardından ise alınan önlemler artırılmaya başlanmıştı. Şu anda alınan, tüm spor müsabakalarının seyircisiz oynanma kararı, ilerleyen süreçte eğer ülkemizde görülen vaka sayısı artış gösterirse askıya alınabilir gibi görünüyor. 

Dünyada küresel bir krize neden olan coronavirüsün Türkiye’de tespit edilen vaka sayısı 47. Ülkemizde tespit edilen vakalarda, coronavirüs sebebiyle herhangi bir ölüm yaşanmadığı aktarılmıştı. Dünya genelinde 180 binden fazla kişinin enfekte olduğu coronavirüs, 7 binin fazla üzerindeki insanın ise ölümüne sebebiyet verdi.

OKULLAR TATİL, MAÇLAR SEYİRCİSİZ, MARKETLER TALAN! – DigiToll #6

İki Dünya Sağlık Örgütü personelinde coronavirüs tespit edildi

Coronavirüs Aşısı Hakkında Trump’tan Açıklama