Huawei Watch D
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Huawei Watch D saati ile birlikte diğer markaların aksine farklı ve biraz da karmaşık bir yöntem kullanarak kan basıncı ölçecek.

Huawei’nin 23 Aralık’ta tanıtması beklenen Huawei Watch D isimli, sağlık odaklı akıllı saatiyle ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde vahşi doğada da görüntülenen saatin kan basıncı ölçümü yapabilme kabiliyetine sahip olacağı konusunda spekülasyonlar da var. Akıllı saatlerin giderek sağlık odaklı cihazlar haline gelmesi ile her geçen gün daha fazla sağlık özelliği görüyoruz. Bazı firmaların saatlerinde EKG özelliği bulunuyor ancak kan basıncı ölçümü de popülerleşmeye başlıyor. Samsung’un Watch3 saatinde küçük bir sensör ile bu fonksiyonu kullanabilme imkanı verdiğini görmüştük. Ancak bu saat özel bir kan basıncı ölçüm cihazı kullanılarak ilk kurulumun yapılmasını gerektiriyordu.

Saatin kendi kendisine isabetli kan basıncı ölçümleri yapabilmesini isteyen Huawei çıtayı biraz daha yukarı taşıyacak gibi gözüküyor. Sızan bir kullanıcı rehberi videosuna göre, saat kordonun içerisine takılan şişirilebilir bir aparata sahip olacak. İki kordon boyutunu da destekleyen aparat, saate pinlerle kordona da silikon düğmelerle takılacak.

Huawei watch d kutu icerigi

Ayrıca şunu da açıklığa kavuşturmak lazım, isabetli ölçüm alabilmek için saatin takılı olduğu kolunuzun tersteki omzunuza dokunduğu ancak saatin göğsünüze değmediği bir pozisyonda oturuyor olmanız gerekiyor.

Huawei’nin ayrıca, hipertansiyon yönetimi ve erken teşhis için Watch D’den alınan kan basıncı veri kayıtlarını kullanarak Çin sağlık enstitüleriyle işbirliği yaptığı da söyleniyor. Görsellerden görüldüğü kadarıyla saat sağ tarafında biri sağlık menüsü için ayrılmış iki düğme ile dikdörtgen bir görünüme sahip olacak. Harmony OS yüklü olarak gelecek. Ayrıca Çin’in dışına çıkıp çıkmayacağını şu anda bilmiyoruz.

Huawei Watch D’nin 32MB RAM ve 4GB depolama alanı ile geleceği söyleniyor. Bluetooth fonksiyonu üzerinden telefona ya da kulaklıklara bağlanabilenecek. Ayrıca Çince kaynağa göre satış fiyatı 2998 Yuan olacak ki bu da yaklaşık 470 dolara tekabül ediyor. Fiyatı henüz kesinleşmiş olmasa da bu fiyata sahip olacak bir saatin kesinlikle bir SIM kart yuvasına sahip olmasını bekliyoruz.

Yeni katlanabilir de geliyor

huawei mate v

23 Aralık’taki etkinlikte Huawei Watch D’nin yanı sıra yeni katlanabilir de geliyor. Etkinlikte Huawei Mate V katlanabilir akıllı telefonun da tanıtılması bekleniyor. Mate V, Mate X modellerinden farklı olaran dikey katlanacak bir telefon yapısında olacak. Yapılacak etkinliğin yıldızı Mate V olacakken yanında Watch D’nin yanı sıra TV ve dizüstü bilgisayar gibi diğer teknolojik ürünlerin de tanıtılması bekleniyor.

Tekno Safari YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

 

İlginizi çekebilir:

Epic Games Yılbaşı İndirimleri ile 60 TL kuponlar geldi

Huawei EMUI 12 Alacak Akıllı Telefonlar Belli Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz