Elektrikli otomobil devi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, kısa bir süre önce Şanghay’da açtığı fabrikada düzenlenen etkinlikteki dansıyla gündem oldu. Dansın yayılmasının ardından kullanıcılar, sosyal medya üzerinden pek çok esprili paylaşım yaptı.  

Elektrikli otomobil devi Tesla kısa bir süre önce Amerika dışındaki ilk, dünya genelindeki ikinci fabrikasını Şanghay’da açmış ve Çin pazarındaki daha büyük yatırımlara göz kırpmıştı. Şirketin bu hamlesi, pek çok kişi tarafından CEO Elon Musk’ın markayı küresel bir otomobil üreticisi yapma yolundaki ilk adımı olarak yorumlanmıştı. Otomobil devi, birkaç gün önce yeni fabrikasında şirketin Çin’deki gelecek planlarıyla ilgili açıklamalar yaptığı bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte CEO Elon Musk’ın yaptığı dans ise gündeme oturdu.  

https://www.youtube.com/watch?v=ZucUZZkIQw0

Musk, yaptığı dans sonrası Tesla ekibi ve devlet yetkililerine Çin pazarındaki hedeflerinin gerçekleşmesinde çok yardımcı oldukları için teşekkür etti ve fabrikanın harika göründüğünü söyledi. Şanghay’daki etkinliğin ardından, Musk’ın dans görüntüleri sosyal medyada hızla yayıldı. Dans görüntüsünü paylaşan Musk, videonun üzerine “İzlemeniz tavsiye edilmez” anlamına gelebilecek bir not düşerken görüntüleri izleyen kullanıcılar da dansla ilgili pek çok esprili paylaşım yaptı. 

https://twitter.com/RenataKonkoly/status/1214521105064628224?s=20

https://twitter.com/UzumakiMarkoz/status/1214625382445568001?s=20

Etkinlikte Elon Musk ve pek çok yerel yetkili açıklama yapmıştı

Düzenlenen etkinlikteki konuşmasında Musk, “Model Y” isimli ‘crossover’ aracı Çin pazarına tanıtmaya hazırlandıklarını ve bu modelin göreceği talebin diğer modelleri geçeceğine inandığını açıklamıştı. CEO Musk, ülkede yeni bir tasarım ve mühendislik tesisi kurmayı planladığını da sözlerine eklemişti. Törene pek çok farklı devlet yetkilisi ile birlikte katılan Şanghay Belediye Başkanı Yardımcısı Wu Qing ise daha önce hiçbir yabancı şirketin, Çin’de bu denli büyük bir üretim tesisine yatırım yapmadığını ifade etmişti.  

Tesla’nın Şanghay’daki fabrika yolculuğu