Galaxy S22 Ultra
Credit: LetsGoDigital
Okuma Süresi
1 dakika

Samsung Galaxy S22 Ultra yeni görüntü işlemesi sayesinde öncülü S21 Ultra’dan çok daha iyi fotoğraf sonuçları ortaya koyuyor.

Twitter’daki güvenilir sızıntı kaynakları arasında yer alan @UniverseIce Samsung Galaxy S22 Ultra’nın fotoğraf örneklerininin çok daha iyi olduğunu belirtti.

Samsung’un Galaxy S21 Ultra’nın kamera donanımını çok fazla değiştirmemesi beklenmesine rağmen fotoğraf kalitesinde geliştirme olması ise güzel. Çünkü GalaxyClub’ın raporuna göre Samsung’un Galaxy S22 Ultra ‘da 108MP kamera sensörünü koruyacağı beklentiler arasında. Bu da geliştirmelerin yeni nesil yonga setlerindan kaynaklı olduğunu düşünmemize sebep oluyor.

Ayrıca GalaxyClub’ın raporunda Samsung’un diğer kameraları da olduğu gibi koruması bekleniyor. Bu durumda 108MP ana kameranın yanında 12MP geniş açı, 10MP 3x telefoto ve 10MP 10x telefoto kameralarının da S22 Ultra’da yer bulabileceğini söyleyebiliriz.

S22 Ailesi hakkında pek çok sızıntı var

galaxy s22 ultra

Daha önce tanıtılacak cihazlar hakkında pek çok özellik de sızdırılmıştı. Yine @UniversIce ın sızıntısına göre S22 6.06 inç boyutunda bir ekran ile gelecek. S22+ 6.55 inç bir ekrana sahipken S22 Ultra da 6.81 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. Tüm cihazların ekranları 120Hz tazemele hızını desteklerken, sadece Ultra modelinde QHD+ ve LTPO panel kullanılacak. Diğer modellerin LTPS ve FHD+ olması bekleniyor.

Bu durum eğer doğruysa cihazların ekran kalitesi açısından farklı olacağı anlamına geliyor. Ayrıca S22, S10e modelinden bu yana en küçük Galaxy S üyesi olacak. Samsung’un bu hamle ile doğrudan iPhone 13 Mini’yi hedef aldığını söyleyebiliriz.

Samsung S22 ve S22+ modellerinin aynı kamera kurulumunu paylaşacağı da söyleniyor. Samsung’un yeni nesil RGBW yapıdaki 50MP çözünürlükteki GN5 sensörünü ana kamera paylaşacak cihazların diğer kameraları ise 12MP çözünürlükte geniş açı ve 3x telefoto lensleri olacak.

Samsung’un Note serisini de kaldırması ile en çok beklenen cihazı haline gelen S Serisi hakkında çok fazla söylenti ve sızıntı mevcut. Ancak Samsung Galaxy S22 Ultra inceleme için elimize ulaşınca her şeyi kesin olarak biliyor olacağız. Cihazın küresel duyurusunun Şubat ayında yapılması bekleniyor, Samsung ülkemize de genelde eş zamanlı olarak tanıtım gerçekleştiriyor.

Tekno Safari YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

İlginizi çekebilir:

Samsung Galaxy S22 Ultra Render Görüntüleri Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Z Fold 3 inceleme – Hem telefon hem tablet

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz