Twitter Clubhouse
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Bloomberg’in haberine göre; Twitter, ‘Spaces’ isimli sesli sohbet özelliğiyle rakip yaratmak istediği Clubhouse uygulamasını satın almak için görüşmeler yürütüyor. Şirketin, söz konusu satın alma için 4 milyar dolarlık bir bütçeyi gözden çıkardığı ifade ediliyor. 

Bloomberg’in haberine göre; Twitter, ‘Spaces’ isimli sesli sohbet özelliğiyle rakip yaratmak istediği Clubhouse uygulamasını satın almak için görüşmeler yürütüyor. Şirketin, söz konusu satın alma işlemi için 4 milyar dolarlık bir bütçeyi gözden çıkardığı ifade ediliyor. İki platform arasındaki görüşmelerin, henüz bilinmeyen bir nedenle şimdilik sonuçsuz kaldığı dile getiriliyor. Konuyla ilgili ‘Business Insider’a konuşan bir Twitter sözcüsü ise söylentiler ve spekülasyonlar hakkında yorum yapmayacaklarına işaret ederek konuya ilişkin yöneltilen soruları yanıtsız bırakıyor. 

Diğer yandan; sesli sohbet platformu Clubhouse, dünya genelinde karantina ve sosyal izolasyon çalışmalarının tekrar yaygınlaşmasıyla popülaritesini önemli oranda artırmıştı. Elon Musk ve Paris Hilton gibi dünyaca ünlü isimlerin, Clubhouse üzerinden yapılan sohbetlere katılması da uygulamaya duyulan ilginin artış göstermesine neden olmuştu. Platforma, güncel olarak yalnızca davetiye kodu olan ve ‘iOS’ işletim sistemini kullanan kullanıcılar erişim sağlayabiliyordu. Fakat Clubhouse yetkilileri, uygulamanın Android sürümünün de kısa bir süre içerisinde kullanıcı beğenisine sunulacağına ve davetiye kodu sisteminin kaldırılacağına işaret etmişti. 

Clubhouse, gerçekleştirdiği son yatırım turunda toplam değerlemesini 1.4 milyar dolara çıkarmıştı

Clubhouse Yatırım

Bununla birlikte; platformun yakaladığı hızlı popülarite, birçok sosyal medya platformunu da Clubhouse’a rakip yaratmaya itmişti. Twitter’ın uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ‘Spaces’ isimli sesli sohbet özelliğini kullanıma sunması, buna yönelik yapılan girişimlerden biriydi. Bir süre önce içerik üreticilere bağış yapma özelliğini de kullanıma sunan Clubhouse, Ocak ayında gerçekleştirdiği yatırım turunda 110 milyon dolar fon toplamış ve toplam değerlemesini 1.4 milyar dolara çıkarmıştı. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Facebook’un Clubhouse Benzeri Yeni Soru-Cevap Platformu: Hotline

Clubhouse, İçerik Üreticilere Bağış Yapılabilmesini Mümkün Kılan Yeni Bir Özellik Duyurdu 

Sahte Clubhouse Uygulamaları Kullanıcı Verilerini Tehlikeye Atıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz