Clubhouse Bağış

Sesli sohbet platformu Clubhouse, kullanıcıların içerik üreticilere bağış yapabilmesini mümkün kılan ‘Ödemeler (Payments)’ isimli yeni özelliğini duyurdu. Bu özellik üzerinden yapılan bağışların, hiçbir komisyon alınmadan doğrudan içerik üreticilere aktarılacağı belirtildi.  

Sesli sohbet platformu Clubhouse, kullanıcıların içerik üreticilere bağış yapabilmesini mümkün kılan ‘Ödemeler (Payments)’ isimli yeni özelliğini duyurdu. Söz konusu özelliğin, içerik oluşturucuların doğrudan uygulama üzerinden gelir elde edebildiği ilk özellik olduğu ifade edildi. Şirket, bu özellik üzerinden yapılan bağışların hiçbir komisyon alınmadan doğrudan içerik üreticilere aktarılacağına işaret etti. ‘Ödemeler’ özelliğinin, güncel olarak sınırlı sayıda kullanıcı ile test edildiğinin de altı çizildi. Clubhouse’un, test aşamasının ardından aldığı geri bildirimlere göre özelliği son haline getireceği ve kısa bir süre içerisinde kullanıcı beğenisine sunacağı belirtildi.  

Aktarılan detaylara göre; ‘Ödemeler’ özelliğinin kullanıma sunulmasının ardından Clubhouse kullanıcıları, içerik üreticilere bağışta bulunabilecek. Bunun için kullanıcılar, destek olmak istedikleri içerik üreticinin profil sayfasını ziyaret edecek ve ‘Para Gönder’ seçeneğine tıklayabilecek. Bu aşamadan sonra, söz konusu içerik üreticiye istenen miktarda bağış gönderilebilecek. Diğer yandan, bağış yapılabilmesi için içerik üreticinin bu özelliği aktif hale getirmesi gerekecek. Ayrıca kullanıcılar, ilk kez bağış yaparken kredi kartı veya banka kartı bilgilerini platforma kaydetmek zorunda olacak.  

Clubhouse ‘Ödemeler’ özelliği, içerik üreticilerin platformdan gelir elde edebileceği ilk özellik olacak

Clubhouse Ödemeler Özelliği

Diğer yandan; Clubhouse ‘Ödemeler’ özelliği, içerik üreticilerin platformdan gelir elde edebileceği ilk özellik olacak. Bu kapsamda platform, kullanıcılara yeni gelir modelleri de sunacak. Yapılan bağışlar, herhangi bir komisyon kesintisi yapılmadan doğrudan içerik üreticilerin kasasına aktarılacak. Fakat şirketin iş ortağı Stripe, bağış miktarına ek olarak küçük bir kart işlem ücreti de alacak.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Sahte Clubhouse Uygulamaları Kullanıcı Verilerini Tehlikeye Atıyor

Clubhouse’ta Kullanıcılar Para Kazanabilecek

TikTok’un Çatı Şirketi ByteDance da Clubhouse’a Rakip Uygulama Geliştiriyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz