Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
5 dakika

Acer, ‘Predator Triton’ ve ‘Helios’ serisi oyun bilgisayarı modellerini güncellediğini duyurdu. Bu kapsamda; şirketin dizüstü oyun bilgisayarları, ultra taşınabilir bir oyun deneyimi için en yeni 11. nesil Intel Core H35 serisi özel sürüm işlemciler ve ‘NVIDIA GeForce RTX 30’ serisi ekran kartları ile yenilendi. Cihazların, Şubat ayından itibaren ‘EMEA’ bölgesinde satışa sunulacağı ifade edildi.  

Acer, kısa bir süre önce ‘Predator Triton 300 SE’, ‘Predator Helios 300’ ve ‘Acer Nitro 5’in de aralarında bulunduğu birçok dizüstü oyun bilgisayarı modelini yenilediğini duyurdu. Bu kapsamda; ‘Predator Triton 300 SE‘ ve ‘Acer Nitro 5’ dizüstü bilgisayarların, ultra taşınabilir oyun deneyimi için 11. nesil Intel Core H35 serisi işlemciler ile yenilendiği belirtildi. ‘Predator Triton 300 SE’ ve ‘Predator Helios 300’ün ise ‘NVIDIA GeForce RTX 30’ serisi ekran kartlarının yanı sıra, artırılmış ekran yenileme sıklığı ve daha iyi soğutma teknolojisi gibi yeniliklerle donatıldığı ifade edildi.  

‘NVIDIA Ampere’ mimarisi taşıyan ‘NVIDIA GeForce RTX 30’ serisi ekran kartlarının, enerji verimliliğini 2 kata kadar artırırken performansı da önemli ölçüde yukarı çektiği ve ince ve hafif tasarımlar için üçüncü nesil ‘Max-Q’ teknolojilerini kullandığı dile getirildi. Şirket; ‘GeForce RTX 30’ serisi dizüstü ekran kartlarının, en iyi yapımlarda ışın izlemeli grafikleri mümkün kıldığının da altını çizdi. Öte yandan cihazların, ‘GPU’ hızlandırmalı yüzlerce uygulama sayesinde içerik üreticilerin de mükemmel içerikler üretebilmesini sağladığı dile getirildi.  

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Acer Inc. BT Ürünleri İş Birimi Dizüstü Bilgisayarlar Genel Müdürü James Lin, açıklamasında “5. Nesil AeroBlade 3D fanımız ve gelişmiş termal teknolojilerimiz sayesinde, ince ve taşınabilir Predator Triton serisine daha fazla güç yüklemekten heyecan duyuyoruz. Predator Triton 300 SE, gücünü en yeni 11. nesil Intel Core H35 Serisi işlemcilerden ve NVIDIA GeForce RTX-30 serisi GPU’lardan alıyor. Oyun aralarında üretken kalmak isteyenler için ise 10 saate kadar pil ömrü sunuyor” ifadelerine yer verdi.  

Yeni ‘Acer Predator Triton 300 SE’, 1.7 kilogramlık bir ağırlık ile geliyor 

Yeni Acer Predator Triton 300 SE

Intel Müşteri Bilişim Grubu Üst Seviye Dizüstü Platformları Genel Müdürü Fredrik Hamberger ise konuyla ilgili açıklamasında “Yeni 11. Nesil Intel Core H35 serisi işlemciler ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarlara 5 GHz’e kadar Özel Sürüm Intel Core i7 ve en yeni üst seviye harici grafikleri kullanabileceğiniz PCIe Gen 4 gibi platform avantajları sunarak oyun deneyimini zirveye taşıyor. Wi-Fi 6 ile tüm bu performans ve bağlanabilirliği düşük termal değerlerle sunmak, Acer Predator Triton tasarımında ultra taşınabilir oyun segmenti için hayata geçirilen muazzam bir inovasyon olarak dikkat çekiyor” ifadelerini kullandı.  

Aktarılan detaylara göre; yalnızca 17.9 mm inceliğindeki yeni nesil ‘Acer Predator Triton 300 SE (PT314-51s)’ oyun bilgisayarı, kullanıcılara en yeni oyunları hareket halinde oynama şansı sunuyor. 1.7 kg’lık taşınabilir dizüstü bilgisayar, gücünü işlemci frekansı 5 GHz’e ulaşabilen 11. nesil Intel Core i7 H35 serisi işlemcilerden ve ‘NVIDIA GeForce RTX 3060’ ekran kartlarından alıyor. Tamamen metal kasayı soğuk tutan çift fan sistemi; sahip olduğu 5. nesil ‘AeroBlade Fan’ ve ‘Acer Vortex Flow’ teknolojileriyle, en ağır oyunlarda bile dizüstü bilgisayarın sıcaklığını kontrol altında tutmayı vadediyor.

‘Acer Predator Triton 300 SE’, 144 Hz ekran yenileme hızı sunuyor

Acer Predator Triton 300 SE

Tamamen metal yeni nesil ‘AeroBlade’ fanlar ayrıca, kanat uçlarıyla temiz hava emilimini de artırıyor ve yenilikçi hava rehberi, türbülansı azaltarak serin hava akışını kritik bileşenlere yönlendiriyor. Söz konusu teknolojinin, bir önceki nesle kıyasla yüzde 10 performans artışı sağladığı ifade ediliyor. ‘Acer Vortex Flow’ ise kasa içinde aerodinamik hava akışı sağlayan bir tasarım konsepti ve içerisinde işlemci, ekran kartı ve diğer kritik performans bileşenlerinin verimini artırması için stratejik olarak yerleştirilen çift fan, soğutma boruları ve hava çıkışları ile birlikte geliyor.  

Predator Triton 300 SE’nin 14 inçlik ‘FHD’ çözünürlük ve 144 Hz yenileme hızı sunan ince çerçeveli ekranının da oyun oynamak ve film izlemek için ideal olduğu belirtiliyor. Cihaz, tek şarjla 10 saate varan bir pil ömrü sunuyor. Ürünün görsel deneyimi ise arka aydınlatmalı 3-bölge RGB klavyeyle tamamlanıyor. ‘DTS:X Ultra’ da net ve dengeli sesler sunarak oyunculara, rekabet avantajı sağlamayı hedefliyor. ‘Acer Predator Triton 300 SE’; ‘Intel Killer Wi-Fi 6 AX1650’nin yanı sıra, Thunderbolt 4, ikinci nesil USB 3.2 ve HDMI gibi bağlantı seçenekleri de bulunduruyor. ‘PredatorSense’ teknolojisi ve ‘Turbo’ tuşu ise oyunculara; daha sessiz ve oyun ya da video düzenleme esnasında tam performanslı fan hızı seçenekleri arasından gerçek zamanlı kontrol şansı tanıyor.  

Yenilenen ‘Predator Helios 300’, 32 GB’a kadar RAM seçenekleri sunuyor 

Yenilenen Predator Helios 300

Yenilenen ‘Predator Helios 300 (PH315-53)’, ‘NVIDIA GeForce RX 3080’ ekran kartları ve 32 GB’a kadar DDR4 RAM ile geliyor. Cihazın; oyunculara, yeni nesil oyunlara ve hatta ondan sonraki yapımlara da hükmedecek performansı sağladığı ifade ediliyor. Bilgisayarın gücü ayrıca, 3 ms tepki süresi ve 240 Hz yenileme hızına sahip ‘IPS’ ekranla oyunculara sunuluyor. ‘DTS:X Ultra’ ses ve üç boyutlu ‘simule’ edilen çevresel sesler ise çok daha etkileyici bir ses deneyimini mümkün kılmayı hedefliyor. Dizüstü bilgisayarda, biri Acer’ın özel olarak tasarladığı ‘AeroBlade 3D’ fan olmak üzere iki fan kullanılıyor. ‘Acer’ın ‘CoolBoost’ teknolojisi de fanları, kritik alanları serin tutacak şekilde ayarlıyor. 

Diğer yandan Acer, ‘Nitro 5’in geçmişten bu yana ödenen parayı maksimum performansa dönüştürmeyi hedefleyen bir seri olduğunun altını çiziyor. Paylaşılan bilgilere göre; yeni nesil ‘Nitro 5’ oyun bilgisayarları da 11. nesil Intel Core H35 serisi işlemciler, ‘NVIDIA GeForce GTX’ ekran kartları ve 32 GB’a kadar ‘DDR4’ RAM ile geliyor. Bu özelliklerin, oyunculara en popüler oyunlarda sorunsuz bir oyun deneyimi için gerekli tüm gücü sağladığı belirtiliyor. Bununla birlikte; çift M.2 PCIe / SATA SSD’ler, birçok oyun keşfetmek isteyen kullanıcılar için bol miktarda depolama alanı sunuyor. ‘NitroSense’ uygulaması, daha az gürültünün veya daha fazla gücün ideal olacağı durumlar için kullanıcılara sistem sıcaklıklarını kontrol etmek ve fan hızlarını ayarlamak gibi yönetim kabiliyetleri kazandırıyor. 

Yüzde 80 ekran-gövde oranı sunan cihazın ekranı da 144 Hz yenileme hızı ve 3 ms tepki süresiyle bulanık olmayan bir oyun deneyimi sunmayı hedefliyor. Ayrıca ekran parlaklığı, 300 nite kadar artırılabiliyor. Acer’ın termal yönetimdeki yeniliklerinin de ‘Nitro 5’in soğuk çalışmaya devam etmesini mümkün kıldığı dile getiriliyor. Çift fan ve dört hava çıkışı bulunan tasarıma ek olarak, ‘Acer CoolBoost’ teknolojisi de otomatik moda kıyasla fan hızını yüzde 10, CPU ve GPU soğutmasını ise yüzde 9 oranında artırıyor. 

Predator Triton 300 SE’, bin 499 euroluk bir başlangıç fiyatı ile satışa sunulacak 

Predator Triton 300 SE Fiyatı

Nitro 5’in, bu temel özelliklerin yanı sıra sahip olduğu bir dizi eğlenceli ve yenilikçi yetenekle genel kullanım deneyimini de iyileştirdiği ifade ediliyor. Daha rahat bir kullanım için kasanın arkasına taşınan şarj bağlantı noktası, kabloyu görünmez hale getiriyor. USB Type-C Thunderbolt 4 desteği ve Intel Wi-Fi 6 (Gig+) ise hızlı bağlantılar sağlamayı vadediyor. Ayrıca klavyede, 4-bölgeli RGB bulunuyor ve kullanıcıların, her alanı kendi tercihlerine göre renklendirmesine olanak tanıyor. 

Paylaşılan bilgilere göre; ‘Predator Triton 300 SE (PT314-51s)’, Şubat ayından itibaren bin 499 euroluk bir başlangıç fiyatı ile ‘EMEA’ bölgesinde satışa sunulacak. ‘Predator Helios 300 (PH315-53)’ de benzer şekilde, ‘EMEA’da Şubat ayından itibaren bin 499 eurodan başlayan fiyatlarla piyasaya sürülecek. 15 inçlik (AN515-56) ve 17 inçlik (AN517-53) Acer Nitro 5 ise Mart ayından itibaren 999 eurodan başlayan fiyatlarla ‘EMEA’da tüketici beğenisine sunulacak.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Acer, Ev Eğlencesine Yönelik Projeksiyon Cihazı ‘H6541BDi’yi Tanıttı

Acer, 10. Nesil i7 Intel Core İşlemcili ‘ConceptD 7’ Dizüstü Bilgisayar Modelini Tanıttı

Acer, ‘Nitro VG2’ Serisi Oyun Monitörü Modellerini Satışa Sundu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz