edit-grid-instagram-teknosafari

Instagram, içerik üreticilerinin nasıl daha fazla Keşfet sayfasına düşebileceği konusunda yardımcı olması için yönergeler barındıran detaylı bir kılavuz paylaştı. Gelin detaylara birlikte göz atalım!

Sosyal medya içerik üreticiliği belki de 21. yüzyılın en popüler mesleklerinden biri haline geldi. Her paylaşımın milyonlarca insana ulaşabileceği sosyal medya platformlarından kazanç sağlayan insanların sayısı bir hayli arttı. Hal böyle olunca birçok sosyal medya sever, bu hobisini gelire dönüştürme kararı aldı, ancak işler her zaman umulduğu gibi gitmedi.

Çünkü sosyal medyada görünür olmak için yalnızca paylaşım yapmak yeterli değil. Bunun yanı sıra içerik kalitesi, anahtar kelimeler ve özgünlük gibi birçok noktaya da dikkat etmek gerek. Instagram, her paylaşımının Keşfet’e düşmesini isteyenler için detaylı bir kılavuz yayınladı. İşte detaylar!

Paylaşım Yaparken İçeriğe Dikkat Etmelisiniz!

Başta da belirttiğimiz gibi, Instagram paylaşımlarınızın Keşfet’e düşmesi için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Ne kadar çok takipçiniz olursa olsun, belli bir kalıba uymayan paylaşımların Keşfet’e düşme ihtimali ne yazık ki yüksek olamıyor. Bu noktalardan ilki, paylaştığınız gönderilerin içeriği. Paylaşımlarınızın Keşfet’e düşebilmesi için;

  • Şiddet içeren içerikler,
  • Tütün veya muadili ürünlerin tüketildiği içerikler,
  • Cinsel içerikli içerikler gibi Instagram’ın kurallarına uymayan içerikler üretmekten kaçınmanız gerekiyor.

Bu kuralların ihlal edilmesi halinde, Instagram’ın kullanıcıları olumsuz davranışlardan uzak tutmaya yönelik algoritmaları devreye giriyor ve paylaşımınız öneriye uygun bulunmadığı için Keşfet’e düşmüyor.

Özgünlük ve Anahtar Kelime Kullanımı Önemli!

Instagram paylaşımlarınızın Keşfet’e düşmesi için, şiddet içerikli, cinsel içerikli veya olumsuz örnek oluşturabilecek türde paylaşımlardan kaçınmanız da yeterli olmuyor. Bu kurallara ek olarak;

  • Orijinal içerikler paylaşmanız, (daha önce Instagram’da paylaşılmamış)
  • Orijinal Reels’ler çekmeniz, (telefon ekranına uygun, yüksek çözünürlüklü, yaklaşık 90 saniye uzunluğunda, ilk 3 saniyede izleyiciyi çekebilecek, başka uygulamalardan alınmamış Reels’ler)
  • Uygun anahtar kelimeler (insanların Instagram’ın arama kısmında aratabileceği) girmeniz gerekiyor.

Bu kurallara uygun içerikler hazırlamanız ve içeriklerinizi doğru anahtar kelimelerle isimlendirmeniz halinde, sosyal medyada görünürlüğünüzün artmaması için hiçbir sebep kalmıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz