Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
4 dakika

Sosyal medyanın en dinamik ve aktif uygulaması Instagram‘da, etkileşim sayılarınızı arttıracak onlarca yöntem var. Postlarınızı öne çıkararak beğenilerinize beğeni eklemek için repost uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Peki, Instagram’ın yardımcı uygulamaları sayesinde kolayca repost nasıl yapılır? En iyi repost uygulamaları hangileridir? 

Sanal dünyanın sosyal etkileşimi en güçlü olan mecralarından biri de Instagram‘dır. Burada varlığınızı hissettirmenin ya da daha profesyonel anlamda içerikler üretmenin en kolay yollarından biri de repost yapmaktır. Bu yöntem içerik paylaşırken üretkenliğinizin azaldığı zamanlarda sizi kurtaracak ve çok beğendiğiniz fotoğrafların, videoların profilinizde yer almasını sağlayacaktır. Bu yazıda; Instagram kullanıcılarının başkalarına ait fotoğraf ve videoları kendi profilinde nasıl paylaşacağını ve bunun için hangi uygulamaları kullanabileceğini sizlerle paylaştık.

Repost Nedir?

Diğer hesapların paylaştığı video ve fotoğrafları açıklama yazısı ve hastagleri ile alıntılayarak kendi profilinizde paylaşma işlemine repost denir. Repost işlemine imkan veren uygulamalar, açıklama yazılarını istediğiniz değişiklikleri yaparak düzenleyebilme imkanı da sunar. Instagram, kendi bünyesinde böyle bir özellik barındırmadığı için bu işlemi yardımcı bir uygulama indirerek gerçekleştirebilirsiniz. Android işletim sistemine sahip telefon sahipleri Google Play, IOS işletim sistemine sahip iPhone kullanıcıları ise App Store aracılığıyla repost uygulamalarına ulaşabilir.

Repost Yapmak İçin Hangi Uygulamalar Kullanılır?

Instagram’da gezinirken görüp beğendiğiniz gönderileri kendi profilinizde yeniden paylaşmak istediğinizde bunu iki şekilde yapabilirsiniz. Ekran fotoğrafı alıp yeni bir post gibi paylaşabilirsiniz veya özel bir repost uygulaması kullanarak ilgili gönderiyi kendi profilinizde yayınlayabilirsiniz. Uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirebileceğiniz birçok repost uygulaması bulunur.

Çok indirilen ve kullanıcılar tarafından yüksek puanlar verilen 5 repost uygulamasını ve kullanıcılarına sundukları özellikleri sizler için derledik:

1. Regram Posts (Android ve iOS)

Beğendiğiniz fotoğraf ve videoları yeniden yayınlamak, takipçilerinizle paylaşmak istediğinizde Regram Posts uygulaması; fotoğrafları ve videoları Instagram profilinizde paylaşmanızı sağlar. Instagram’la hiçbir resmi bağlantısı olmayan yardımcı bir uygulamadır. Regram Posts tarafından Instagram kullanıcılarının fotoğraf ve videolarını kullanma haklarına saygı göstermeniz beklenir. İzinsiz herhangi bir eylemde fikri mülkiyet haklarının ihlalini kullanıcının sorumluluğuna bırakır.

Google Play aracılığıyla uygulamayı indirmek için TIKLAYINIZ!

App Store aracılığıyla uygulamayı indirmek için TIKLAYINIZ!

2. Repost for Instagram Instasave (iOS)

Repost for Instagram Instasave, herhangi bir Instagram kullanıcısında görüp beğendiğiniz bir fotoğrafı yeniden paylaşmak istediğinizde kullanabileceğiniz yardımcı bir uygulamadır. Yalnızca IOS işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılan bu uygulama, Instagram’dan çıkmanıza gerek kalmadan repost yapabilmenize imkan sunar. Ücretli kullanıma geçildiği takdirde filigranı görünmez olur.

App Store aracılığıyla uygulamayı indirmek için TIKLAYINIZ!

3. in Repost – Instagram ve IGTV için Repost (Android)

In Repost, Instagram gönderilerinin yanı sıra IGTV videolarını da telefonunuzun galerisine kaydetmeye ve profilinizde yeniden yayınlamaya yardımcı olan bir uygulama. Türkçe dil desteği bulunan in Repost’u indirmek ücretsiz olsa da uygulama içinde bazı özellikleri satın satın almak gerekebilir. Özellikle görünmez filigran için belli bir miktar ödeme yapılması istenir. Öne çıkan bir diğer özelliği ise Instagram’a giriş yapıp şifre girmenize gerek duymadan repost işlemini gerçekleştirebilmeniz.

Google Play aracılığıyla uygulamayı indirmek için TIKLAYINIZ!

4. Repost Instagram & Video Downloader (Android)

Repost Instagram & Video Downloader, Instagram’da sevdiğiniz videoları ve resimleri oturum açmanıza gerek kalmadan indirmenize ve tekrar izlemenizi yardımcı bir uygulamadır. Yalnızca Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılan bu uygulamayı ücretsiz olarak indirebilir, fotoğraf ve videoları albümünüze kaydedip paylaşabilirsiniz.

Google Play aracılığıyla uygulamayı indirmek için TIKLAYINIZ! 

5. Repost for Instagram (Android)

Birçok kullanıcı tarafından indirilip yüksek puanlanan bir başka repost uygulaması da Red Cactus’un sunduğu Repost for Instagram. Google Play’den ücretsiz olarak indirilebilirsiniz. Uygulama içi satın alımlar ile daha fazla hizmete ve reklamsız kullanıma ulaşabilirsiniz.

Google Play aracılığıyla uygulamayı indirmek için TIKLAYINIZ!

Repost Nasıl Kullanılır? 

 • Bütün uygulamalarda işlem mantığı aynı çalıştığı için bu adımları genel olarak tüm uygulamalarda kullanabilirsiniz.
 • İlk adım olarak uygulamayı yükleyin ve çalıştırın.
 • Uygulama içine Instagram gönderisinin bağlantı URL’sini yapıştırmanız gerekir.

 • Bunun için Instagram’ı açın, repost yapmak veya indirmek istediğiniz gönderiyi bulun.
 • Gönderinin sağ üstündeki üç nokta imlecine tıklayın. Bir menü belirecektir. “Bağlantıyı kopyala”yı seçin.

 • Üç nokta düğmesini tıkladığınızda “kopya” ifadesi yoksa repost yapmaya çalıştığınız hesabın herkese açık olduğundan emin olmanız gerekir. Uygulamalar gizliliğe saygı duyduğu için hesap gizli olduğunda repost yapılamıyor.

 • Kopyaladığınız bağlantı otomatik olarak repost uygulamasına da kopyalanacaktır.
 • Instagram’dan çıkıp uygulamaya geri döndüğünüzde karşınıza otomatik olarak aşağıdaki sayfa çıkar.
 • Kırmızı ile işaretlediğimiz butonun üzerine tıklayın.

 • Bu aşamadan sonra repost etmek istediğiniz görseli hikayenizde paylaşabileceğiniz gibi akışınızda da paylaşabilirsiniz.

 • Uygulama bu adımdan sonra sizi Instagram’a yönlendirecektir.
 • Paylaşmak istediğiniz gönderinin açıklama kısmında gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

 • Repost yaparken yazılar çıkmıyor ise kopyaladığınız bağlantıdaki açıklama kısmını kopyalayıp ilgili alana yapıştırmanız gerekecektir.
 • Artık repost etmek istediğiniz gönderinin tüm açıklama yazısını hastaglariyle beraber profilinizde paylaşabilirsiniz.