turkcellde ödemeli arama nasıl yapılır

Kullandığınız Turkcell hattı ister faturalı ister faturasız olsun paketinizde ne kadar kullanım hakkınızın kaldığını bilmek en önemli hakkınız. Bu yüzden de tüm bu bilgilere her an her yerden kolayca ulaşmak istemeniz gayet doğal. Biz de bu yazımızda sizlere hattınızdaki kalan kullanımlarınızı kolaylıkla öğrenebileceğiniz çeşitli yollar göstereceğiz.

İnternet, dakika ve SMS gibi pek çok seçeneği hem bir arada hem de ayrı ayrı paketlerde sunan Turkcell, bu paketlerden kalan kullanım haklarını öğrenmek için abonelerine pek çok seçenek sunuyor. Her geçen gün ilerleyen teknoloji, hayatın her alanında olduğu gibi telekomünikasyon alanında da kendini gösterirken yeniliklerin öncü operatörü Turkcell de abonelerine daha iyi hizmet vermek için bu teknolojik gelişmelere ayak uyduruyor. Böylece Turkcell aboneleri de hem tarife ve paket gibi ürünlerde hem de paketlerinden kalan kullanım haklarını sorgulama ve tarife öğrenme gibi hizmetlerde çeşitli seçeneklere sahip oluyor.

Turkcell Kalan Kullanım Hakları Nasıl Öğrenilir?

Turkcell’de kalan kullanım haklarınızı öğrenmek için kullanabileceğiniz pek çok yol vardır. Bu yollardan bazıları internet bağlantısı gerektirmezken bazıları internet bağlantısı gerektirir. Mesela Turkcell internet sitesinden veya Turkcell’in mobil uygulaması olan Dijital Operatör’den kalan kullanım hakkınızı sorgulamak için internet bağlantınızın olması gerekir. Müşteri hizmetleri, SMS ve tuşlama yolları ise internet bağlantınız olmadan da kalan kullanım hakkınızı sorgulamanıza imkan tanır. Şimdi hem internet bağlantısı gerektiren hem de internet bağlantısı gerektirmeyen tüm yöntemlerin nasıl kullanıldığına geçebiliriz.

Turkcell’in İnternet Sitesinden Kalan Kullanım Hakları Nasıl Sorgulanır?

 • Turkcell internet sitesini kullanarak Turkcell paket sorgulama işlemi için ilk olarak bu bölümün en altındaki bağlantıya tıklayarak Turkcell İşlem Merkezi sayfasına giriş yapın.
 • Sisteme giriş yapmak için iki yol kullanabilirsiniz. Bu yollardan biri “hızlı giriş” seçeneğidir ve bu seçenek size, telefonunuza anlık olarak gelen bir giriş hakkı verir.

Hızlı Giriş

 • Diğeri ise; her zaman kullanabileceğiniz ve istediğiniz zaman değiştirebileceğiniz Turkcell şifreniz ile sisteme giriş yapmaktır.

Şifreli Giriş

 • Bu iki yöntemden birini seçerek sisteme giriş yaptıktan sonra Hat Özetim bölümünden kalan kullanımlarınızı kolayca sorgulayabilirsiniz.

Turkcell İşlem Merkezi’ne girmek için TIKLAYINIZ!

SMS ile Kalan Kullanım Hakkı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 • Telefonunuzun mesaj gönderme özelliği ile de kolayca sorgulama yapabilirsiniz. SMS yolu ile Turkcell kalan internet sorgulama veya Turkcell kalan dakika sorgulama için tek yapmanız gereken; telefonun mesaj gönderme sayfasına girerek “KALAN” yazıp 2200’a göndermektir.
 • Söz konusu talep mesajını gönderdikten çok kısa bir süre sonra kalan kullanım haklarını bildiren ayrıntılı bir mesaj telefonunuza ulaşır.
 • Ayrıca SMS yolu ile mevcut tarifenizi öğrenmenizi sağlayacak olan Turkcell tarife sorgulama işlemini de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunun için telefonunuzun mesaj ekranına “TARIFE” yazıp 2222’ye göndermeniz yeterlidir. Gönderdiğiniz bu talep mesajının ardından mevcut tarifeniz hakkında bilgi içeren mesaj telefonunuza hızlıca ulaşır. Bu sayede çok kısa bir süre içerisinde mevcut tarifenizle ilgili öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri elde edebilirsiniz.

Turkcell Dijital Operatör ile Kalan Kullanım Hakkı Nasıl Öğrenilir?

Turkcell kalan paket sorgulama kısa yol için Turkcell Dijital Operatör uygulamasını kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Uygulamayı bir kez telefonunuza indirip giriş yaptıktan sonra artık anlık olarak kalan kullanımlarınızı takip etme imkanı bulursunuz.

 • Kalan kullanım hakkınızı pratik bir şekilde öğrenebilmeniz için büyük kolaylık sağlayan bu yöntemi kullanmak için ilk olarak Turkcell Dijital Operatör uygulamasını telefonunuza yüklemeniz gerekir. Bu işlem için öncelikle bu bölümün en altında yer alan bağlantıya tıklayın.
 • Uygulama mağazasına girdikten sonra ilgili sayfada yer alan “yükle” butonuna basarak uygulamayı telefona yükleyin.

Yükle

 • Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra “Aç” düğmesine basarak uygulamayı açın.

Aç

 • Turkcell Dijital Operatör giriş sayfası açıldıktan sonra cep telefonu numaranızı ve Turkcell şifrenizi sayfadaki ilgili alanlara yazarak hesabınıza giriş yapın.

Giriş

 • Böylece Turkcell Dijital Operatör uygulaması ekranından kalan tüm kullanım haklarınıza ulaşabilirsiniz ve internet, dakika, SMS alanlarında ne kadar kullanım hakkınızın kaldığını görebilirsiniz.

Turkcell Dijital Operatör uygulamasını telefonunuza yüklemek için TIKLAYINIZ!

Turkcell’de Tuşlama ile Kalan Kullanım Hakkı Nasıl Sorgulanır?

Mesaj yazmak veya uygulama indirmekle uğraşmak istemezseniz, büyük bir kolaylık olan tuşlama yöntemiyle hızlıca kalan kullanım haklarınıza ulaşabilirsiniz.

 • Bunun için öncelikle telefonunuzun arama sayfasına girin.
 • *159# kombinasyonunu tuşladıktan sonra arama tuşuna basın.

 • Bu tuşlama ile kalan kullanım hakkınızı öğrenme talebiniz Turkcell servis sağlayıcısına ulaşır. Talebiniz ulaştıktan hemen sonra telefonunuza gelen bilgilendirme mesajı sayesinde kalan kullanım haklarınıza dair ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.
 • Tuşlama yöntemi ile kalan kullanım hakkınızı öğrenebileceğiniz diğer bir kombinasyon ise *100# kombinasyonudur. Bu kombinasyon da tıpkı diğer kombinasyon gibi arama tuşuyla aktifleşir ve Turkcell Hızlı Menü servisine ulaşmanızı sağlar. Bu alana ulaşınca 6’yı tuşlayarak kalan kullanımlarınızı görebilirsiniz.

Turkcell Müşteri Hizmetleri ile Kalan Kullanım Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Turkcell faturalı kalan kullanım sorgulamak için 0532 757 2222 numarasını tuşlayarak da bilgi alabilirsiniz. Bu numarayı aradıktan sonra duyacağınız sesli yönergeleri takip etmeniz yeterlidir.