Instagram yeni özellikler
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, Boomerang Moduna “SlowMo”, “Echo” ve “Duo” olarak adrandırılan üç yeni özellik ekledi. Eklenen yeni özellik sayesinde Boomerang’ların hızları artık ayarlanabilecek.

Instagram, kullanıcıların çok sevdiği Hikayeler bölümüne yeni özellikler eklemeye ve kullanıcıları platform içerisinde tutmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor. Geçen ay Hikayeler bölümüne ‘’Kartlar’’ adı altında yeni bir özellik eklenmişti. Kartlar özelliği sayesinde kullanıcılar hikayelerine birden fazla fotoğraf ekleyebilir hale gelmişti. Sosyal medya devi şimdi ise Boomerang moduna eklediği yeni özelliği duyurdu.

Geliştirici ekip, platforma Hikayeler bölümünün Boomerang modu için “SlowMo”, “Echo” ve “Duo” isminde üç yeni hız ayarı ekledi. Geçen dönemlerde tersine mühendislik işlemleri uygulayan ve platformun yeni özelliklerini ortaya çıkaran Jane Manchun Wong Boomerang özellikleri ekleneceğini duyurmuştu. Instagram’ın 6 farklı yeni moda sahip olacağını ancak bunların iki etap halinde sunulacağını belirten Wong’un dediği oldu ve Instagram ilk etapta üç yeni özelliği kullanıcılara sundu.

 

Platforma yeni eklenen üç yeni hız ayarıyla kullanıcılar, farklı deneyimlere sahip olabilecek. Boomerang moduna eklenen SlowMo, çekilen Boomerang’ı ağır çekimde oynatıyor. Echo özelliği, çektiğiniz Boomerang’ı bir miktar hızlandırırken Duo ise Boomerang’ınızın hızını gözler görülür seviyede arttırıyor. Böylelikle kullanıcılar, takipçileriyle paylaştıkları Boomerang’ları daha etkileyici hale getirebilecekler.

Söz konusu özellikleri kullanabilmek için klasik bir Boomerang çekimi yapıldıktan sonra üst kısma eklenen yeni menüye erişmeniz gerekiyor. Böylelikle Instagram’ın yeni SlowMo, Echo ve Duo özelliklerini kolaylıkla kullanabiliyorsunuz.

Instagram Boomerang moduna eklenen üç yeni özelliği kullanabilmek için uygulamanın son sürümde olması gerekiyor.

Instagram, asılsız bilgiler içeren hikayeleri bulanık gösterecek 
Instagram Hikayeler’e yeni bir özellik eklendi: Kartlar